Ruszył przetarg na budowę Becetki

MZDiM ogłosił przetarg na budowę Bytomskiej Centralnej Trasy Północ-Południe. Będzie to największa inwestycja drogowa w naszym mieście w ciągu najbliższych lat.

Wizualizacja BeCeTki na odcinku od skrzyżowania ul. Strzelców Bytomskich i Odrzańskiej

Becetka ma być nowym ciągiem drogi wojewódzkiej, która połączy ul. Strzelców Bytomskich, Łużycką, Wrocławską, Składową, Zabrzańską, Bernardyńską i Łagiewnicką, a także plac Wolskiego. W sumie skomunikuje ze sobą dwie Drogi Krajowe i jedną Drogę Wojewódzką. Jej powstanie ma znacznie ułatwić dojazd z Bytomia do Drogowej Trasy Średnicowej, zwiększyć dostępność terenów inwestycyjnych, w tym m.in. słynnej Elektrociepłowni Szombierki oraz zapewnić dodatkowe połączenie drogowe z planowanym centrum przesiadkowym na placu Wolskiego.

becetka orientacja m

Planowana trasa będzie miała 6,6 km długości. Powstanie droga jednojezdniowa, posiadająca po jednym pasie ruchu w obie strony, o szerokości 3,5 m każdy. Becetka będzie posiadać również półtorametrowe chodniki oraz dwukierunkowe ścieżki rowerowe o szerokości 2 m. Na trasie powstanie aż 11 rond, natomiast w rejonie ulic Wrocławskiej i Zabrzańskiej zostaną wybudowane dwupoziomowe węzły. Wykonawca będzie musiał również podjąć się przebudowy kolidującej infrastruktury kolejowej.

Termin składania ofert do przetargu wyznaczono na 20 czerwca. Jeśli uda się wyłonić wykonawcę, to budowa Becetki powinna ruszyć w połowie listopada tego roku. Inwestycja powinna zakończyć się do końca 2018 roku.

fot. MZDiM Bytom - wizualizacja wstępnej koncepcji Becetki

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt siemianowicka

Becetka bez dofinansowania

Byt becetka koncepcja

Budowa trasy północ-południe coraz bliżej [MAPKA]

Byt becetka koncepcja

Zabraknie 100 mln zł na Becetkę?

Bytomski2 faldyobwodnicabytomslajder

Becetka wraca do gry

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Bytomski5 hotel bristol

Bristol na sprzedaż

Bytomski5 rycerska 1 1

Zaniedbana kamienica zmieni oblicze [VIDEO]