Kronika Policyjna: 18 kwietnia [przegląd]

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

Byt 39 338545

Poniedziałkowe działania "Trzeźwość"

W poniedziałek od rana bytomska drogówka prowadziła działania „Trzeźwość”. Ich celem było sprawdzenie stanu trzeźwości jak największej liczby kierowców. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi utrata prawa jazdy oraz 2 lata więzienia. Mundurowi zatrzymali 2 pijanych kierowców. Sprawdzono stan trzeźwości u prawie 1100 kierowców.

W poniedziałek od wczesnych godzin rannych policjanci z bytomskiej drogówki w kilku punktach miasta prowadzili wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat dwóch. Sprawca takiego czynu, na jakiś czas musi pożegnać się z prawem jazdy. Prowadzący pojazd „na podwójnym gazie” i mający więcej niż pół promila alkoholu w organizmie, co przez polskie prawo jest kwalifikowane jako przestępstwo, odpowie za taki czyn przed sądem.

Podczas działań policjanci zatrzymali 2 osoby, które kierowały pojazdami mając od 0,9 do 1,2 promila alkoholu w organizmie. Sprawdzono stan trzeźwości u prawie 1100 kierowców.

"Nietrzeźwa" niedziela

Mundurowi z bytomskiej drogówki zatrzymali 3 pijanych kierowców. Amatorzy jazdy na "podwójnym gazie" mieli od 0,7 do 2,2 promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi im utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Bytomska drogówka w niedzielę zatrzymała 3 mężczyzn, którzy prowadzili samochody po pijanemu. Pierwszy to 33-letni bytomianin jadący oplem. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych na ul. Strzelców Bytomskich. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Drugim amatorem jazdy „na podwójnym gazie” okazał się 39-letni mieszkaniec Bytomia. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej na ul. Północnej. Kierujący mazdą miała ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Ostatnim pijanym kierowcą okazał się 31-letni bytomianin jadący fiatem. Mężczyzna wpadł w ręce drogówki na ul. Powstańców Ślaskich. Teraz kierowcy odpowiedzą przed sądem. Grozi im utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia.

"Sprawny samochód = bezpieczna rodzina" w Bytomiu

Bytomska drogówka oraz stacja kontroli pojazdów przy ul. Żeromskiego przeprowadziła kolejną bezpłatną kontrolę stanu technicznego osobówek. Akcja „SPRAWNY SAMOCHÓD = BEZPIECZNA RODZINA” odbyła się w dniu 16 kwietnia 2016r. Skontrolowano prawie 30 samochodów.

Bytomska drogówka oraz stacja kontroli pojazdów przy ul. Żeromskiego kolejny raz przeprowadziła bezpłatną kontrolę stanu technicznego osobówek. Akcja „SPRAWNY SAMOCHÓD = BEZPIECZNA RODZINA” odbyła się w dniu 16 kwietnia 2016r. w godzinach dopołudniowych. Pracownicy stacji kontrolowali układ hamulcowy, oświetlenie, zawieszenie, ogumienie oraz analizę spalin. Na miejscu policjanci omawiali przepisy ruchu drogowego, sprawdzali ilość punktów karnych, rozdawali ulotki. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Przed stacją ustawił się sznur samochodów. Pracownicy stacji mieli pełne ręce pracy. Łącznie skontrolowano blisko 30 samochodów osobowych. Diagności w kilku pojazdach wychwycili jakieś drobne nieprawidłowości. Kierowcy zostali poinformowani o usterkach które powinni usunąć. Szczególną uwagę zwracano na stan pojazdów użytkowanych przez młodych kierowców. Diagności uświadamiali kierowcą jak poważne mogą być konsekwencji zaniedbania stanu technicznego samochodów.

Ogromne zainteresowanie inicjatywą wskazuje na potrzebę takich działań. Cieszy wzrost świadomości kierowców, że kontrolę auta należy przeprowadzać częściej niż raz do roku podczas obowiązkowych badań technicznych. Policjanci zapowiadają kolejne bezpłatne kontrolę pojazdów.

Policjanci przejęli "lewe" papierosy i alkohol

Policjanci z bytomskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 59-latka. Stróże prawa przejęli ponad 10 tys. papierosów, prawie 7 kilogramów tytoniu oraz blisko 40 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenie. Mieszkańcowi Bytomia grozi teraz grzywna i nawet do 2 lat więzienia.

Stróże prawa z bytomskiego wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej otrzymali informację, że w jednym z mieszkań przy ul. Olszewskiego rozlewany jest „lewy” alkohol. Policjanci natychmiast wkroczyli do akcji. W jej wyniku zatrzymali 59-latka, który w mieszkaniu rozlewał alkohol bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Stróże prawa zabezpieczyli go blisko 40 litrów. Teraz biegły sprawdzi, jaki to rodzaj alkoholu. Dodatkowo policjanci w mieszkaniu zatrzymanego zabezpieczyli ponad 10 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz prawie 7 kilogramów tytoniu. Czarnorynkowa wartość kontrabandy, to ponad 10 tys. zł. Mężczyzna odpowie teraz przed prokuratorem. Grozi mu grzywna i nawet do 2 lat więzienia.

22-letni wandal w policyjnych rękach

Bytomscy stróże prawa zatrzymali 22-letniego wandala. Mężczyzna w niedzielę zniszczył maskę w oplu przy ul. Krzyżowej. Straty wyceniono na 2,5 tysiąca złotych. Pomocna w jego zatrzymaniu była informacja od mieszkańców. Bytomianin usłyszał już zarzut. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Oficer dyżurny bytomskiej komendy został powiadomiony o wandalu przy ul. Krzyżowej. Natychmiast na miejsce zostali wysłani policjanci z komisariatu przy ul. Rostka. Mundurowi ustalili, że wandal zniszczył maskę w oplu. Po chwili stróże prawa zatrzymali 22-latka. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Pokrzywdzony straty wycenił na 2,5 tysiąca złotych. Pomocni w ustaleniu wandala byli mieszkańcy budynku przy którym zaparkowany był samochód. Bytomianin usłyszał już zarzut. Mężczyzna odpowie teraz przed prokuratorem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

500 porcji narkotyków nie trafi na ulice

Kryminalni z bytomskiej komendy zatrzymali 20-latka z narkotykami. Stróże prawa, prowadząc działania uderzające w przestępczość narkotykową, przejęli prawie 500 działek dilerskich amfetaminy i marihuany. Czarnorynkowa wartość narkotyków, to blisko 2 tys. zł. Teraz zatrzymanemu grozi do 3 lat więzienia.

Stróże prawa z bytomskiej komendy prowadzili działania przeciwko przestępczości narkotykowej. Ich wynikiem było zatrzymanie mieszkańca Bytomia. 20-latek w swoim mieszkaniu przy ul. Miętkiewicza miał prawie 500 porcji amfetaminy i marihuany. Czarnorynkowa wartość narkotyków, to blisko 2 tys. zł. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Bytomianin usłyszał już zarzut. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje prokurator mi sąd. Grozi mu do 3 lat więzienia.

23-latek okradł swojego pracodawcę

Bytomscy policjanci zatrzymali 23-latka. Bytomianin pracując w firmie budowlanej ukradł jej właścicielowi sprzęt budowlany na blisko 6 tys. złotych. Mężczyzna część swojego łupu zdążył już sprzedać. Dodatkowo groził swojemu pracodawcy. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

W czwartek policjanci z komisariatu przy ul. Rostka zostali powiadomienie o kradzieży. Pokrzywdzonym okazał się właściciel firmy budowlanej. Śledczy ustalili, że 23-letni pracownik firmy w zeszłym tygodniu ukradł z niej sprzęt budowlany oraz telefon komórkowy. Dodatkowo mężczyzna miał grozić swojemu pracodawcy. Wartość skradzionego mienia oszacowano na blisko 6 tysięcy złotych. Stróże prawa z komisariatu wkroczyli do akcji i zatrzymali bytomianina. Policjanci znaleźli przy nim skradziony przez niego telefon komórkowy. Z relacji śledczych wynika, że pozostałe przedmioty zdążył już sprzedać. Policjanci ustalają osoby, które kupiły kradziony towar. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Po pijanemu wiózł kolegę motorowerem

Bytomska drogówka zatrzymała w środę pijanego motorowerzystę, który wiózł pasażera. 34-letni amator jazdy na "podwójnym gazie" miał prawie 2 promile a jego kolega ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Mundurowi z drogówki w środę po południu zakończyli przejażdżkę motorowerzysty i jego pasażera. Policjanci zatrzymali w środę po południu mężczyznę, który prowadził jednoślad po pijanemu. 34-latek jadąc motorowerem miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo wiózł 29-letniego pasażera, który miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Kierowca wpadł w ręce mundurowych na ul. Falistej. Teraz bytomianin odpowie przed sądem. Grozi mu utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia.

23-latek wpadł z marihuaną

Kryminalni z bytomskiej komendy zatrzymali 23-latka z narkotykami. Stróże prawa prowadzili działania uderzające w przestępczość narkotykową. Bytomianin miał ponad 10 gram marihuany. Teraz mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

Stróże prawa z bytomskiej komendy prowadzili działania przeciwko przestępczości narkotykowej. Wynikiem ich było zatrzymanie mieszkańca Bytomia. 23-latek w swoim mieszkaniu przy ul. Matejki miał ponad 10 gram marihuany. Bytomianin usłyszał już zarzut. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje prokurator. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Znęcał się nad partnerką i pobił jej ojca

Policjanci z Bytomia zatrzymali 30-latka, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką oraz pobił jej ojca. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Prokurator zastosował wobec niego środek karny w postaci zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej. Bytomianin musiał wyprowadzić się z ich mieszkania.

Policjanci z komisariatu przy ul. Rostka zatrzymali mężczyznę, który znęcał się nad swoją partnerką. Kobieta wezwała stróży prawa gdy podczas domowej awantury 30-latek pobił jej ojca. Jak wynikało z ustaleń śledczych bytomianin również uderzył, popychał i szarpał pokrzywdzoną. Znęcał się nad nią również psychicznie. Kobieta złożyła zawiadomienie o znęcaniu się nad nią jej partnera. Bytomianin usłyszał już zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego środek karny w postaci zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej. Bytomianin musiał wyprowadzić się z domu. Mężczyźnie grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Trzy napastniczki dźgnęły nożem 31-latka

Prokurator objął policyjnym dozorem trzy bytomianki w wieku od 26 do 36 lat. Kobiety wtargnęły do domu 31-latka, dźgnęły go nożem i skradły mu laptop. Policjanci ustalili i zatrzymali sprawczynie. Grozi im teraz do 12 lat więzienia.

Oficer dyżurny bytomskiej komendy został powiadomiony przez 31-latka, że został on napadnięty w swoim mieszkaniu przy ul. Adamka. Skierowani na miejsce stróże prawa ustalili, że mężczyzna ma ranę kłutą nogi. Z jego relacji wynikało, że został napadnięty przez trzy znane mu kobiety, które ukradły mu laptop. Policjanci rozpoczęli poszukiwania mieszkanek Bytomia. Po kilku godzinach policjanci zatrzymali napastniczki. Śledczy ustalili, że jedna z nich to była partnerka mężczyzny. Prawdopodobnie między byłą parą doszło do konfliktu na tle finansowym. Bytomianki w wieku od 26 do 36 lat trafiły do policyjnego aresztu. Kobiety usłyszały już zarzuty. Prokurator objął je policyjnym dozorem. Grozi im teraz do 12 lat więzienia.

Zderzenie aut przy ul. Wrocławskiej

Bytomscy policjanci wyjaśniają okoliczności wtorkowego zderzenia 3 aut. Zdarzenia miało miejsce ok. godz. 16.00 przy ul. Wrocławskiej. Jadąca volkswagenem 24-latka najechała na tył forda, kierowanego przez 39-letnią kobietę, który następnie uderzył w tył renaulta. W wyniku zdarzenia kierująca renaultem 37-latka wymagała pomocy lekarskiej.

We wtorek około godziny 16.00 przy ul. Wrocławskiej miało miejsce zderzenie 3 aut. Z wstępnych ustaleń drogówki wynika, że kierująca volkswagenem 24-letnia bytomianka najechała na tył forda kierowanego przez 39-letnią kobietę. W następstwie tego mieszkanka Bytomia uderzyła w tył renaulta, prowadzonego przez 37-latkę. W wyniku zdarzenia obrażenia odniosła kierująca renaultem bytomianka. Skierowana na miejsce załoga karetki pogotowia udzieliła pomocy medycznej pokrzywdzonej. Teraz okoliczności i przebieg zdarzenia wyjaśniają bytomscy stróże prawa.

Bytomscy policjanci szkolili swoje umiejętności strzeleckie

Bytomscy policjanci szkolili swoje umiejętności strzeleckie. Takie szkolenia są niezbędnym elementem policyjnej służby. Zaznajamiali się również o obsługą paralizatorów, które od tego roku znalazły się na wyposażeniu bytomskiej jednostki.

Oprócz właściwego wykonywania swoich codziennych obowiązków, policjanci muszą nieustannie podnosić swoje umiejętności. Stróże prawa z bytomskiego garnizonu mają zaplanowany szereg szkoleń na strzelnicy. Policjanci szkolą tam swoją technikę strzelecką i „celne oko”. Takie zajęcia prowadzone są przez policyjnych instruktorów. Pod ich fachowym nadzorem mundurowi trenują swoje umiejętności w obchodzeniu się z bronią palną. Policjanci również przechodzą testy sprawności fizycznej, które są obowiązkiem każdego z nich. Od tego roku na wyposażeniu bytomskich mundurowych znalazły się również paralizatory. Posiadanie tego typu urządzeń wymaga od policjantów odpowiedniej wiedzy oraz przeszkolenia.

Policjanci przejęli ponad 160 porcji amfetaminy

Kryminalni z bytomskiej komendy zatrzymali 34-latka z narkotykami. Stróże prawa prowadzili działania uderzające w przestępczość narkotykową. Bytomianin miał ponad 160 działek dilerskich amfetaminy. Teraz mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

Stróże prawa z bytomskiej komendy prowadzili działania przeciwko przestępczości narkotykowej. Wynikiem ich było zatrzymanie mieszkańca Bytomia. 34-latek w swoim mieszkaniu przy ul. Małgorzatki miał ponad 160 działek dilerskich amfetaminy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Bytomianin usłyszał już zarzut. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje prokurator. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Impreza urodzinowa i pchnięcie nożem

Policjanci z Bytomia zatrzymali 20-latka, który podczas imprezy zakrapianej alkoholem ugodziła nożem znajomego. Pokrzywdzony 17-latek trafił do szpitala, gdzie lekarze jego stan określają jako stabilny. Zatrzymany bytomianin usłyszał już zarzut, a prokurator objął go policyjnym dozorem. Grozi mu teraz nawet 10 lat więzienia.

W nocy z minionej soboty na niedzielę oficer dyżurny bytomskiej komendy został powiadomiony, że w mieszkaniu przy ul. Czajkowskiego jest ranny mężczyzna. Na miejsce zostali skierowani stróże prawa. Mundurowi w mieszkaniu zastali rannego mężczyznę oraz innych uczestników libacji. Z wstępnych ustaleń wynikało, że doszło prawdopodobnie do pchnięcia nożem. Stróże prawa potwierdzili, że 17-latek ma ranę kłutą w okolicy żeber. Pogotowie przewiozło rannego mężczyznę do szpitala. Policjanci zatrzymali 20-latka, którego podejrzewano o ugodzenie nożem. Technik kryminalistyki zabezpieczył w mieszkaniu nóż, którym prawdopodobnie został raniony bytomianin. Zarówno pokrzywdzony jak i sprawca byli pijani. Badanie alkomatem 20-latka wykazało u niego prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Z ustaleń śledczych z komisariatu w Szombierkach wynika, że była to impreza urodzinowa starszego z mężczyzn. Pomiędzy młodzieńcami doszło do sprzeczki, której podłożem mogła być zazdrość o dziewczynę. Policjanci wyjaśniają teraz okoliczności samego zdarzenia. Stan zdrowia pokrzywdzonego jest stabilny i zdaniem lekarzy, nie zagraża jego życiu. 20-letni bytomianin usłyszał już zarzut. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Wpadli paląc "trawkę" w aucie

Bytomscy stróże prawa zatrzymali 5 młodych mężczyzn. 3 mieszkańców województwa świętokrzyskiego i 2 bytomian w minioną sobotę wieczorem spędzało w samochodzie paląc marihuanę. Młodzieńcy wpadli przy ul. Cegielnianej. W seacie policjanci znaleźli ponad 4 porcje narkotyków. Czterech z nich usłyszało zarzuty posiadania marihuany, natomiast 19-letni bytomianin zarzut udzielania zakazanych substancji. Grozi im do 3 lat więzienia.

W poprzednią sobotę wieczorem policyjny patrol bytomskich wywiadowców kontrolował rejon ul. Cegielnianej. W pewnym momencie stróże prawa zauważyli w ustronnym miejscu seata na tablicach rejestracyjnych z województwa świętokrzyskiego. W samochodzie tym siedziało kilka osób. Policjanci postanowili ich sprawdzić. W trakcie kontroli okazało się, że w seacie jest 5 młodych mężczyzn. Trzej to mieszkańcy województwa świętokrzyskiego w wieku od 19 do 22 lat, natomiast dwóch pozostałych to bytomianie w wieku 19 i 20 lat. Z wnętrza auta stróże prawa wyczuli woń marihuany. Policjanci skontrolowali mężczyzn oraz samochód. We wnętrzu zaleźli ponad 4 gramy marihuany. Młodzieńców zatrzymano i trafili do policyjnego aresztu. Śledczy z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego czterem z nich przedstawili zarzut posiadania marihuany, natomiast 19-letni bytomianin usłyszał zarzut udzielania narkotyków. Teraz mężczyznom grozi do 3 lat więzienia.

Kradzieże prądu w Miechowicach

Policjanci z komisariatu w Miechowicach wspólnie z pracownikami firmy dostarczającej energię elektryczną sprawdzili stan instalacji elektrycznych i ujawnili kradzieże prądu. „Lewe” podłączenia zlikwidowano w 2 mieszkaniach. Sprawcom grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

Kontrolerzy z firmy energetycznej wspólnie z policjantami z komisariatu w Miechowicach przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie kradzieży prądu. Kontroli dokonano między innymi w budynkach przy ul. Miechowickiej i Francuskiej. Sprawdzając stan instalacji policjanci ujawnili 2 przypadki podłączenia prądu „na lewo”. W miejscu, w którym powinien znajdować się licznik energii, była tzw „skrętka”. Nielegalne przyłącza zostały zlikwidowane i zabezpieczone przez prowadzących kontrole instalatorów. Za kradzież energii elektrycznej sprawcom grozi do 5 lat więzienia.

Kradzież w salonie fryzjerskim

Policjanci z Bytomia zatrzymali 47-letnią kobietę, która w poprzedni piątek około południa, w salonie fryzjerskim w centrum miasta okradła inną klientkę tego salonu. Stróże prawa odzyskali całą kwotę. Bytomianka usłyszała już zarzut. Grozi jej teraz do 5 lat więzienia.

W miniony piątek około południa stróże prawa z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego zostali poinformowani o kradzieży pieniędzy w salonie fryzjerskim w centrum miasta. Pokrzywdzoną okazała się 22-letnia klientka salonu. Kobiecie skradziono z portfela 700 złotych. Policjanci z komisariatu natychmiast zapoznali się z zapisem kamery znajdującej się w zakładzie fryzjerskim. Ustalono, że złodziejką jest kobieta. Stróże prawa rozpoczęli ustalanie i poszukiwanie sprawczyni. W poprzedni poniedziałek kryminalni z komisariatu zatrzymali 47-letnią bytomiankę. Kobieta miała w domu całą skradzioną gotówkę. Teraz pieniądze trafią do pokrzywdzonej., natomiast złodziejka usłyszała już zarzut. Grozi jej do 5 lat więzienia.

fot. KMP Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Pomoc po służbie

Bytomski policjant pomógł starszemu mężczyźnie poza służbą

Zajście na basenie w Bytomiu

Policja zatrzymała cztery osoby przy basenie w parku Kachla

Zatrzymanie plantatora

Pomysłowy bytomianin. Miał mini plantację w mieszkaniu

Radzionków włamywacz w kościele

Okradł kościół mimo kamer. Policja apeluje o pomoc

Alarm tarnowskie gory 2021 05 20 161608

Dlaczego zawyły syreny w Bytomiu?

Kontrola pojazdow na mop

Grzechy kierowców: nadmierna prędkość i jazda na zderzaku