Mieszkania dla młodych i dobrze wykształconych

Miasto wyselekcjonowało pulę ośmiu mieszkań do remontu, które zostaną przyznane najemcom w specjalnym trybie. Największe szanse na ich otrzymanie mają osoby młode, posiadające dyplom wyższej uczelni.

Byt panorama btm wieza wodna1

To druga odsłona bytomskiego programu Mieszkania dla Młodych, poprzez który gmina chce wpływać na sytuację demograficzną miasta. Jak wskazują dane statystyczne Bytom się starzeje. Średni wiek mieszkańców ciągle rośnie, ponieważ młodzi szukają szans dla siebie w innych miastach. W Bytomiu mają problemy nie tylko z uzyskaniem dobrej pracy, ale także ze znalezieniem własnego kąta.
Władze miasta postanowiły więc przeznaczyć część swojego zasobu mieszkaniowego dla osób w młodym wieku, aby pomóc im rozwinąć skrzydła. Dzięki dobrym połączeniom z sąsiednimi miejscowościami młodzi mogą żyć w Bytomiu i jednocześnie rozwijać swoją karierę w jego najbliższym otoczeniu. Mając zapewnione mieszkania będą mogli skupić się na realizacji celów zawodowych.

Na początku roku przyznano blisko połowę lokali w ramach programu Mieszkania dla Młodych w gruntownie wyremontowanych budynkach przy ul. Oświęcimskiej 29 i 31A. Kosztem 5,5 mln zł powstało tam w sumie 55 mieszkań, z czego 22 otrzymały osoby poniżej 35 lub 45 roku życia.

Teraz miasto wyznaczyło kolejną pulę lokali, które będą mogli wynająć młodzi w specjalnym trybie. Tym razem jednak najemcy będą musieli przeprowadzić ich remont na własny koszt. Zainteresowani mogą starać się o osiem mieszkań o powierzchni od 36,56 do 51,36 m2. Wszystkie składają się z dwóch pokoi, kuchni, łazienki i przedpokoju oraz posiadają instalacje gazową i wodno-kanalizacyjną. Dwa z nich są podłączone do centralnego ogrzewania.

Przeczytaj też: Wypróbuj się w biznesie

Wnioski o przyznanie powyższych lokali można składać w sekretariacie Bytomskich Mieszkań przy ul. Zielnej 25B w Szombierkach. Tam też można uzyskać informacje na temat zakresu koniecznych prac remontowych oraz umówić się na oględziny. Wnioski będą oceniane systemem punktowym. Zgodnie z regulaminem programu Mieszkania dla Młodych największe szanse na przyznanie lokalu będą miały pary (niekoniecznie małżeństwa) w wieku poniżej 35 roku życia i posiadające wyższe wykształcenie. Dodatkowe punkty będzie można otrzymać za sytuację rodzinną i warunki mieszkaniowe.

Wnioski można składać najpóźniej do 6 maja do godziny 15:00. W terminie 10 dni od zakończenia przyjmowania wniosków zbierze się komisja, która dokona oceny zgodnie z przyjętą punktacją. W sytuacji uzyskania identycznej liczby punktów decydować będzie data złożenia kompletnego wniosku, a jeśli i to będzie jednakowe, komisja przeprowadzi losowanie. Po siedmiu dniach od posiedzenia komisji zostaną upublicznione listy osób zakwalifikowanych do zawarcia umów najmu. Od tego momentu przez kolejne 5 dni roboczych wskazane osoby będą musiały złożyć oświadczenie, iż są dalej zainteresowane najmem. Jeśli się wycofają, szansę będą mieli wnioskodawcy z listy rezerwowej.

Szczegółowe informacje i komplet dokumentów można znaleźć na stronie Bytomskich Mieszkań.

Lista mieszkań do remontu w ramach programu Mieszkania dla Młodych

- ul. Floriańska 7/2 - parter - 40,33 m2
- ul. Kossaka 20/2 - parter - 42,54 m2
- ul. Grottgera 23/2- parter - 44,87 m2
- ul. Kraszewskiego 12/1 - parter - 51,36 m2
- ul. Fałata 14/2 - parter - 48,00 m2
- ul. Orzegowska 23/17- parter - 36,56 m2
- ul. Reptowska 53/4- parter - 37,37 m2
- ul. Rydza Śmigłego 11c/7 – 2 piętro - 44,94 m2

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon