Kronika Policyjna: 25 kwietnia [przegląd]

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

Byt 39 341031

Policjanci przejęli prawie 200 porcji amfetaminy

Kryminalni z komisariatu w Szombierkach zatrzymali 21-latka z narkotykami. Bytomianin miał w mieszkaniu prawie 200 działek dilerskich amfetaminy. Teraz mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

200 porcji narkotyków nie trafi na bytomskie ulice. Stróże prawa z komisariatu w Szombierkach prowadzili działania przeciwko przestępczości narkotykowej. Ich wynikiem było zatrzymanie mieszkańca Bytomia. 21-latek w swoim mieszkaniu przy ul. Fitelberga miał prawie 200 działek dilerskich amfetaminy. Czarnorynkowa wartość przejętych narkotyków, to blisko 1000 złotych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Bytomianin usłyszał już zarzut. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje prokurator. Grozi mu do 3 lat więzienia.

21-latek ukradł ojcu zegarek

Policjanci z Bytomia zatrzymali 21-latka. Mężczyzna okradał swojego ojca. Zabrał mu pamiątkowy zegarek. Młodzieniec oddał go za 100 zł do lombardu. Policjanci odzyskali zegarek. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu w Szombierkach zatrzymali 21-latka. Jak się okazało mężczyzna w lutym tego roku okradał swojego ojca. Bytomianin wyniósł z domu pamiątkowy zegarek, który to jego ojciec otrzymał od pracodawcy. Młodzieniec swój łup sprzedał w bytomskim lombardzie za kwotę 100 zł. Wartość skradzionego przedmiotu pokrzywdzony oszacowała na prawie 1000 złotych. O utracie zegarka mężczyzna zorientował się dopiero w ubiegłym tygodniu, ponieważ trzymał go w pudełku w meblościance. Policjanci odzyskali skradziony przedmiot. 21-latek usłyszał już zarzut. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

"Nietrzeźwy" weekend

Mundurowi z bytomskiej drogówki zatrzymali w miniony weekend 13 nietrzeźwych kierowców samochodów oraz rowerzystów. Przebadano alkomatem prawie 1700 kierowców. Amatorzy jazdy na "podwójnym gazie" mieli od 0,3 do ponad 1 promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi im utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

W sobotę wieczorem policjanci z bytomskiej drogówki w kilku punktach miasta prowadzili wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat dwóch. Sprawca takiego czynu, na jakiś czas musi pożegnać się z prawem jazdy. Prowadzący pojazd „na podwójnym gazie” i mający więcej niż pół promila alkoholu w organizmie, co przez polskie prawo jest kwalifikowane jako przestępstwo, odpowie za taki czyn przed sądem.

Przez cały weekend policjanci zatrzymali 13 osób, które kierowały pojazdami mając od 0,3 do ponad 1 promila alkoholu w organizmie. Wśród zatrzymanych było kilku rowerzystów. Przebadano alkomatem prawie 1700 kierowców.

Kradli prąd w Szombierkach

Policjanci z komisariatu w Szombierkach wspólnie z pracownikami firmy dostarczającej energię elektryczną sprawdzili stan instalacji elektrycznych i ujawnili kradzieże prądu. „Lewe” podłączenia zlikwidowano w 6 mieszkaniach. Sprawcom grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

Kontrolerzy z firmy energetycznej wspólnie z policjantami z komisariatu w Szombierkach przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie kradzieży prądu. Kontroli dokonano między innymi w budynkach przy ul. Witosa, Godulskiej, Zabrzańskiej, Baczyńskiego i Olszewskiego. Sprawdzając stan instalacji policjanci ujawnili 6 przypadków podłączenia prądu „na lewo” w mieszkaniach bytomian w wieku od 31 do 46 lat. W miejscu, w którym powinien znajdować się licznik energii, była tzw „skrętka”. Nielegalne przyłącza zostały zlikwidowane i zabezpieczone przez prowadzących kontrole instalatorów. Za kradzież energii elektrycznej grozi do 5 lat więzienia.

Zarzuty za pobicie, znęcanie i zmuszanie do żebrania

Bytomscy policjanci zatrzymali 31-latka podejrzanego o pobicie swojej konkubiny. Agresor ponadto znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie oraz zmuszał do żebrania. Mężczyzna w piątek usłyszał zarzuty. Teraz o jego losie zdecyduje prokurator. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Do komisariatu przy ul. Rostka zgłosiła się 27-latka pobita przez swojego partnera. Policjanci ustalili ponadto, że 31-latek od jakiegoś czasu znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie oraz zmuszał ją do żebrania na ulicach. Stróże prawa wkroczyli do akcji i zatrzymali bytomianina w jego mieszkaniu przy ul. Pszczyńskiej. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Kobieta wraz ze swoim dzieckiem opuściła już mieszkanie oprawcy. Śledczy zebrali materiał dowodowy i przedstawili agresorowi zarzuty. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Bandyci przyjechali do Bytomia po pieniądze

Bytomski sąd tymczasowo aresztował 40-letniego sprawcę napadu. Jego 27-letni wspólnik został objęty policyjnym dozorem. Starszy z mężczyzn zaatakował 26-latka kradnąc mu 10 tys. złotych i bardzo kosztowny naszyjnik. Po kilku dniach rabuś przyjechał do pokrzywdzonego z dwoma kolegami po kolejne pieniądze. Wtedy do akcji wkroczyli bytomscy kryminalni i zatrzymali napastników. Policjanci znaleźli przy nich pistolet i amunicję. Teraz grozi im do 12 lat za kratkami.

Początkiem kwietnia tego roku 26-letni mieszkaniec Bytomia został napadnięty w swoim mieszkaniu przy ul. Wrocławskiej. Sprawcy zabrali mu 10 tysięcy złotych oraz złoty naszyjnik warto około 50 tysięcy złotych. Zawiadomieni i napadzie policjanci rozpoczęli poszukiwania bandytów.

Po kilkunastu dniach do mieszkania 26-latka przyjechali trzej napastnicy. Rabusie żądali od niego 30 tysięcy złotych. Wtedy do akcji wkroczyli bytomscy kryminalni, którzy przygotowali na bandytów zasadzkę. Śledczy zatrzymali przestępcze trio. Jak się okazało, jednym z agresorów był ten sam 40-latek, który napadł pokrzywdzonego kilkanaście dni wcześniej. Wraz z nim w ręce policjantów wpadli dwaj jego wspólnicy w wieku 26 i 22 lat. Wszyscy trzej, to mieszkańcy województwa opolskiego.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. W samochodzie, w którym przyjechali oraz w mieszkaniu jednego z nich, kryminalni znaleźli pistolet na ostrą amunicję oraz kilkanaście sztuk naboi. Śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie całej trójce łącznie 7 zarzutów. Decyzją sądu 40-latek został tymczasowo aresztowany. Jego 27-letniego kompana prokurator objął policyjnym dozorem. Mężczyzną grozi im teraz kara do 12 lat więzienia.

Podsumowanie działań "PIESZY"

Bytomska drogówka podsumowała czwartkowe działania „PIESZY”. Mundurowi ujawnili liczne wykroczenia nakładając łącznie 47 mandatów karnych. Akcja, której celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, prowadzona była w czwartek.

Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Dynamiczny wzrost liczby osób zmotoryzowanych potęguje stopień zagrożenia dla ich życia i zdrowia. W czwartek policjanci drogówki prowadzili działania "PIESZY". Mundurowi zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowanie świeżo upieczonych kierowców wobec pieszych. Zwracano uwagę na prawidłowe przemieszczanie się pieszych na oznakowanych przejściach. Za poruszanie się niezgodnie z przepisami nakładano mandaty.

Mundurowi nałożyli 47 mandatów karnych, w tym 44 na pieszych i 3 na kierowców. Piesi popełniali wykroczenia przechodząc w miejscach niedozwolonych (37 osób), przechodząc na czerwonym świetle (11 osób). Natomiast kierowcy za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu. Czworo pieszych pouczono.

Oszust z Bytomia wpadł w Skoczowie

Współpraca policjantów z Bytomia i Skoczowa doprowadziła do zatrzymani 35-letniego oszusta. Mężczyzna ponad tydzień temu wprowadził w błąd swojego znajomego przy ul. Stalmacha. Bytomianin twierdził, że chce pożyczyć na chwilę jego telefon komórkowy aby zadzwonić. Jednak aparat trafił do lombardu. W czwartek 35-latka zatrzymali policjanci ze Skoczowa. Podejrzanemu grozi do 8 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu w Szombierkach zostali powiadomienie przez mieszkańca ul. Stalmacha o utracie jego telefonu komórkowego. Śledczy ustalili, że do pokrzywdzonego podszedł jego znajomy 35-latek. Mężczyzna poprosił o pożyczenie na chwilę telefonu bo musi pilnie przedzwonić. Mijały minuty a on nie wracał. Pokrzywdzony zgłosił utratę telefonu na policję. Policjanci z komisariatu w Szombierkach rozpoczęli poszukiwanie sprawcy oraz telefonu. Tego samego dnia stróże prawa odzyskali telefon w lombardzie. Dalej poszukiwano 35-latka. Mężczyzna w czwartek został zatrzymany przez policjantów z komisariatu w Skoczowie. Jak się okazało tam popełnił wykroczenie. Współpraca komisariatu w Szombierkach z komisariatem w Skoczowie doprowadziła do zatrzymani bytomianina. Mężczyzna tego samego dnia trafił w ręce bytomskich policjantów. 35-latek usłyszał zarzut oszustwa. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Zakaz zbliżania się i dozór policyjny dla sprawcy gróźb

Policjanci z Bytomia zatrzymali 28-latka, który groził słownie sąsiadce swojej znajomej. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Prokurator zastosował wobec niego zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej, objął go również policyjnym dozorem. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Kryminalni z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego zatrzymali mężczyznę, który groził sąsiadce swojej znajomej. Kobieta obawiając się o siebie zgłosiła się na policję. Jak wynikało z ustaleń śledczych 28-latek w poniedziałek przyszedł do swojej znajomej przy ul. Fałata. Tam doszło do sprzeczki mężczyzny z kobietą i awantura z mieszkania przeniosła się na klatkę schodową. Słysząc hałasy na korytarz wyszła 56-letnia kobieta. Zauważyła, że z jej sąsiadka kłóci się z młodym mężczyzną. Kobieta zareagowała i pomiędzy bytomianinem a 56-latką doszło do słownej wymiany zdań. 28-latek odchodząc zagroził słownie kobiecie. Bytomianka wystraszyła się tych słów i z obawy o swoje zdrowie zgłosiła się na policję. Kryminalni z komisariatu ustalili i zatrzymali 28-latka. Bytomianin usłyszał już zarzut. Prokurator zastosował wobec niego zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej, objął go również policyjnym dozorem. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.

Zlikwidowano "lewe" podłączenia do prądu

Policjanci z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego wspólnie z pracownikami firmy dostarczającej energię elektryczną sprawdzili stan instalacji elektrycznych i ujawnili kradzieże prądu. „Lewe” podłączenia zlikwidowano w 5 mieszkaniach. Sprawcom w wieku od 20 do 53 lat grozi kara do 5 lat więzienia.

Kontrolerzy z firmy energetycznej wspólnie z policjantami z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie kradzieży prądu. Kontroli dokonano między innymi w budynkach przy ul. Piłsudskiego, Piekarskiej, Żeromskiego i Rudzkiego. Sprawdzając stan instalacji policjanci ujawnili 5 przypadków podłączenia prądu „na lewo”. W miejscu, w którym powinien znajdować się licznik energii, była tzw „skrętka”. Nielegalne przyłącza zostały zlikwidowane i zabezpieczone przez prowadzących kontrole instalatorów. Za kradzież energii elektrycznej sprawcom grozi do 5 lat więzienia.

45-latek okradł znajomego

Policjanci z komisariatu przy ul. Rostka zatrzymali 45-letniego złodzieja. Mężczyzna okradł swojego 63-letniego znajomego. Jej łupem padł laptop warty 1200 złotych. Stróże prawa odzyskali komputer. Bytomianin usłyszał już zarzut a o jego losie zdecyduje teraz prokurator. Grozi mu do 5 lat więzienia.

We wtorek stróże prawa z komisariatu przy ul. Rostka zostali powiadomieni przez 63-latka, że został okradziony. Z jej relacji wynikało, że mężczyzna utraciła swój laptop wart 1200 złotych. Policjanci rozpoczęli poszukiwania złodzieja oraz jego łupu. Po kilku godzinach stróże prawa zatrzymali 45-latka a następnie odzyskali w lombardzie skradziony komputer. Z relacji śledczych wynika, że pokrzywdzony kilka dni wcześniej przyjął pod swój dach kolegę. 45-latkowi skomplikowała się sytuacja życiowa i potrzebował miejsca na nocleg. 63-latek pomógł potrzebującemu. Ten kilka dni temu wykorzystując nieuwagę właściciela mieszkania zabrała jego laptopa i oddał do lombardu. Zatrzymany usłyszał już zarzut. Teraz o losie 45-latka zdecyduje prokurator. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Zatrzymano nocnych wandali

Policjanci z komisariatu w centrum miasta zatrzymali na gorącym uczynku dwóch wandali. Bytomianie w wieku 23 i 16 lat będąc pod wpływem alkoholu uszkodził lusterka i karoserię w zaparkowanych samochodach przy ul. Wallisa. 23-latek usłyszał już zarzut i odpowie przed prokuratorem. Natomiast nieletni odpowie przed sędzią rodzinnym. Teraz starszemu z nich grozi do 5 lat więzienia.

Wtorkowej nocy oficer dyżurny bytomskiej komendy dostał telefoniczne zgłoszenie o wandalach niszczących auta przy ul. Wallisa. Natychmiast we wskazane miejsce pojechali stróże prawa z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego. Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 23-latka i jego 16-letniego kolegę. Jak ustalili stróże prawa, bytomianie uszkodzili lusterka w trzech samochodach oraz karoserię w jednym z nich. Pojazdy były zaparkowane przy ulicy Wallisa. Pijani wandale noc spędzili w izbie wytrzeźwień. Z relacji śledczych wynika, że mężczyźni nie potrafili logicznie wytłumaczyć powodu swojego zachowania. Śledczy z komisariatu ustalają straty wyrządzone przez wandali. 23-latek usłyszał już zarzut, teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia. Natomiast nieletni odpowie przed sędzią rodzinnym.

Oszukała sklep na 47 zł, grozi jej do 8 lat więzienia

Policjanci z komisariatu w Miechowicach zatrzymali oszustkę. 56-latka w sklepie przekleiła cenę z tańszego produktu na droższy. Widzieli to pracownicy ochrony sklepu, którzy powiadomili policję. Mieszkanka Radzionkowa usłyszała już zarzut. Grozi jej teraz nawet do 8 lat więzienia.

We wtorek po południu ochrona jednego ze sklepów przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego ujęła oszustkę. Kobietę przekazano mundurowym z komisariatu w Miechowicach. Z relacji śledczych wynika, że 56-latka przekleiła cenę z tańszego produktu na droższy. Działanie kobiety widzieli pracownicy ochrony sklepu, którzy powiadomili stróżów prawa. Jak się okazało różnica pomiędzy towarami wynosiła 47 złotych. Kobieta chciała oszczędzić przy zakupie dwóch koszulek. Swoim zachowaniem mieszkanka Radzionkowa dopuściła się przestępstwa oszustwa na szkodę sklepu. 56-latka usłyszała już zarzut. Grozi jej teraz nawet do 8 lat więzienia.

Kryminalni przejęli 100 porcji amfetaminy

Kryminalni z bytomskiej komendy zatrzymali 28-latka z narkotykami. Stróże prawa, prowadząc działania uderzające w przestępczość narkotykową, przejęli prawie 100 działek dilerskich amfetaminy. Teraz zatrzymanemu grozi do 3 lat więzienia.

Stróże prawa z bytomskiej komendy prowadzili działania przeciwko przestępczości narkotykowej. Ich wynikiem było zatrzymanie 28-latka, który w swoim mieszkaniu w Gliwicach miał prawie 100 działek dilerskich amfetaminy. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Mieszkaniec Gliwic usłyszał już zarzut. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Jechał pijany motorowerem

Bytomska drogówka zatrzymała we wtorek pijanego motorowerzystę. Amator jazdy na "podwójnym gazie" miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Mundurowi z drogówki zatrzymali we wtorek wieczorem mężczyznę, który prowadził motorower po pijanemu. 60-latek jadąc jednośladem miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca wpadł w ręce mundurowych na ul. Piłsudskiego. Teraz bytomianin odpowie przed sądem. Grozi mu utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia.

Kradzieże prądu w Stroszku

Policjanci z komisariatu w Stroszku wspólnie z pracownikami firmy dostarczającej energię elektryczną sprawdzili stan instalacji elektrycznych i ujawnili kradzieże prądu. „Lewe” podłączenia zlikwidowano w 2 mieszkaniach. Sprawcom grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

Kontrolerzy z firmy energetycznej wspólnie z policjantami z komisariatu w Stroszku przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie kradzieży prądu. Kontroli dokonano między innymi w budynkach przy ul. Sikorskiego i ul. Strzelców Bytomskich. Sprawdzając stan instalacji policjanci ujawnili 2 przypadki podłączenia prądu „na lewo”. W miejscu, w którym powinien znajdować się licznik energii, była tzw „skrętka”. Nielegalne przyłącza zostały zlikwidowane i zabezpieczone przez prowadzących kontrole instalatorów. Za kradzież energii elektrycznej sprawcom grozi do 5 lat więzienia.

Nowy Zastępca Komendanta Komisariatu w Szombierkach

W komisariacie w Szombierkach odbyła się uroczystość wprowadzenia nowego Zastępcy Komendanta Komisariatu. Został nim podkomisarz Krzysztof Kulik. Wprowadzenia dokonał Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu młodszy inspektor Krzysztof Hajda.

Nowego Zastępcę Komendanta Komisariatu Policji IV w Bytomiu Szombierkach uroczyście wprowadził Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu młodszy inspektor Krzysztof Hajda. Na uroczystości obecni byli również policjanci z tego komisariatu. Nowy zastępca komendanta w policji służy od 21 lat. Krzysztof Kulik ma bogate doświadczenie zawodowe. Jego kariera zawodowa od początku jest związana z garnizonem bytomskim, gdzie pracował między innymi w bytomskiej drogówce do 2007 roku. Kolejno w Wydziale Kryminalnym KMP Bytom do 2011 roku. Następnie powrócił na stanowisko specjalisty do Wydziału Ruchu Drogowego KMP Bytom.

Decyzją szefa bytomskiej policji, młodszego inspektora Karola Fajera, podkom. Krzysztofowi Kulik powierzono obowiązki na stanowisku Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji IV w Bytomiu z dniem 18 kwietnia 2016 r.

fot. KMP Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Franciszek baucz

Zaginął starszy mężczyzna z Bytomia. Policja prosi o pomoc

Projekt bez tytułu 59

„Lewe” podłączenia do prądu zlikwidowane

Narkotyki

Ukrywała amfetaminę w mieszkaniu

Narkotyki Bytom

Dilerzy narkotykowi z Bytomia zatrzymani. Jeden ma 66 lat

Dzielnicowy Dariusz Babula z Bytomia

Dzielnicowy z Bytomia uratował życie choremu na COVID-19

Pożar, Bytom Stolarzowice

Pożar w Bytomiu. Palą się 4 samochody ciężarowe