Bytom szykuje się do Tour de Pologne

W lipcu ulicami Bytomia przebiegnie trasa słynnego wyścigu rowerowego - Tour de Pologne UCI World Tour. Nim to nastąpi miejskie służby muszą skoordynować swoje działania.

Byt p1ai090qte1bt4119a1gjdnblltf5

W Biurze Promocji Bytomia przy Rynku odbyło się spotkanie władz miasta, przedstawicieli Policji, Straży Miejskiej, Tramwajów Śląskich oraz poszczególnych wydziałów Urzędu Miejskiego. W tym gronie znalazł się także Lech Piasecki reprezentujący organizatora wyścigu oraz Roman Badura, będący jednym z pomysłodawców wyznaczenia trasy śląskiego etapu przez Bytom.

W trakcie spotkania rozmawiano na temat koniecznych przygotowań, bezpieczeństwa zawodników i kibiców, jak również omówiono dokładnie trasę zbliżających się zawodów. Ta będzie prowadzić ulicami Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Dworską, Powstańców Śląskich, Witczaka, Piłsudskiego, Kwietniewskiego, Wrocławską, Kolejową, Wolskiego, Łagiewnicką, Świętochłowicką, św. Piotra i Tulipanów. - Jestem bardzo zadowolony, że Bytom dołączył do miast, w których odbędzie się Tour de Pologne - jeden z największych wyścigów kolarskich na świecie - powiedział Lech Piasecki. - To szansa na promocję miasta w kraju i za granicą. Wyścig będzie transmitowany do 120 krajów na całym świecie - dodał.

Tegoroczna, 73. edycja Tour de Pologne odbędzie się w dniach 12 - 18 lipca. Śląski odcinek będzie przebiegać przez Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie, Bytom, Chorzów Siemianowice Śląskie i Katowice. Kolarze przejadą przez nasze miasto drugiego dnia wyścigu. W Bytomiu została zaplanowana Premia Specjalna.

W dniu zawodów mieszkańcy powinni przygotować się na utrudnienia. Część dróg zostanie zamknięta i zostaną wyznaczone objazdy.

fot. Hubert Klimek / UM Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon