III liga: tydzień prawdy rozpoczął się od wpadki

Ruch Zdzieszowice wygrał w Bytomiu 1:0 i zrównał się punktami z Szombierkami. Porażka w kolejnym meczu może znacznie skomplikować cel jakim jest utrzymanie w trzeciej lidze.

Byt szombierki zdzieszowice

"Tydzień prawdy" - tak Szombierki Bytom zapowiadały nadchodzące spotkania na swojej stronie internetowej. Nie bez powodu. Bytomianie najpierw w niedzielę grali z Ruchem Zdzieszowice, a za tydzień zagrają na wyjeździe z GKS-em 1962 Jastrzębie. Obie drużyny to najwięksi rywale w walce o utrzymanie w trzeciej lidze.

Prawda jest taka, że komplet punktów w tym dwumeczu znacznie przybliżyłby "Zielonych" do utrzymania. Problem w tym, że Szombierki znowu zawiodły w arcyważnym spotkaniu. Ruch przyjechał do Bytomia i wywiózł z niego komplet punktów.

Pierwsza połowa nie rozpieszczała kibiców, którzy zobaczyli ledwie kilka strzałów, które zresztą do groźnych nie należały. Więcej działo się po zmianie stron. Zaczęli podopieczni Krzysztofa Osadnika, którzy powinni wyjść na prowadzenie.

Mateusz Lebek uderzył z dystansu, ale bramkarz "Zdzichów" zdołał odbić piłkę. Trafiła jednak pod nogi Marcina Stokłosy, który był kilka metrów przed bramką, ale Artur Melon znowu popisał się skuteczną obroną. W piłce już tak jest, że takie sytuacji lubią się mścić. Niestety, słynne porzekadło znowu się sprawdziło.

W 69. minucie Ruch Zdzieszowice wykonywał rzut wolny z boku pola karnego. Jakub Czajkowski dośrodkował, a tam najlepiej odnalazł się Krzysztof Zaremba. Stracona bramka podcięła skrzydła Szombierkom. W ostatnich minutach to goście mieli więcej klarownych sytuacji, aby podwyższyć na 2:0. Rezultat jednak się nie zmienił.

djembed

W tabeli III ligi "Zieloni" nadal są tuż pod kreską, ale sytuacja może wymknąć się spod kontroli w niedzielę. Porażka z drużyną z Jastrzębia sprawi, że na cztery kolejki przed końcem do bezpiecznej strefy będzie strata sześciu punktów.

Szombierki Bytom - Ruch Zdzieszowice 0:1 (0:0)

Bramka: Zaremba (69).

Szombierki: Rafał Maścibrzuch - Dawid Skrzypiński (88. Jakub Ko¬naszczuk), Michał Staszowski, Krzysztof Urbaniak, Damian Cybul - Jacek Jarnot (73. Krzysztof Krzykawski), Adrian Filauer (73. Dominik Cieszyński), Rafał Kuliń¬ski, Mateusz Lebek (84. Piotr Małysiak) - Marcin Stokłosa, Mateusz Majsner.

Ruch: Artur Melon - Maciej Michniewicz (16. Denis Sotor), Michał Bachor, Konrad Kostrzycki, Daniel Nowak - Krzysztof Zaremba, Jakub Czajkowski, Łukasz Da¬mrat, Dawid Kiliński (76. Mateusz Szatkowski), Mateusz Marzec (90. Daniel Ry¬chlewicz) - Dawid Czapliński.