391 biletów w 75 minut

Bilet do Opery Śląskiej za jedyne 4 złote? Taka okazja nadarzyła się w sobotę, gdy za tak niską cenę można było kupić bilet na spektakl Madama Butterfly. Wszystkie 391 miejsc na sali zostało zajętych w 75 minut!

Byt kolejka opera

Bilet do teatru za 400 groszy - to akcja Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego. W ten sposób placówki w całej Polsce świętują Dzień Teatru Publicznego przypadający na 21 maja. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział blisko 50 tysięcy widzów, którzy zasiedli w 100 polskich teatrach. Dlaczego akurat 400 groszy? Ta liczba nawiązuje do 400. rocznicy śmierci Williama Szekspira, która przypada właśnie w tym roku.

W sobotę można było kupić bilety na spektakl Madama Butterfly w Operze Śląskiej za jedyne 4 złote. Warunek był jeden - trzeba było stawić się osobiście w kasie. Sprzedaż internetowa na ten konkretny spektakl była niedostępna. Z tego względu już o godzinę 6:00 przed gmachem przy ulicy Moniuszki zaczęła zbierać się kolejka chętnych. Po otwarciu kas wszystkie dostępne bilety wyprzedano w mgnieniu oka. Zajęcie 391 miejsc na sali trwało tylko nieco ponad godzinę!

Dzięki akcji Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego spektakle zobaczy wielu ludzi, którzy teatry odwiedzają bardzo rzadko, albo wcale. Zwykle ceny biletów na spektakle w Operze Śląskiej wahają się od 40 do 60 zł i dużo osób nie jest w stanie wydać tylu pieniędzy na kulturę. Jednak bilet za 4 zł, który można było kupić w sobotę, by już w zasięgu każdego.

fot. Opera Śląska

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon