Fotograficzna wycieczka po Bytomiu

W tę niedzielę każdy może wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem po Bytomiu, a przy okazji nauczyć się dobrze fotografować architekturę. Wystarczy wziąć ze sobą aparat lub telefon umożliwiający robienie zdjęć.

Byt ab bytom kamienice

Spacer fotograficzny odbędzie się w ramach akcji Przerwa na Bytom, której patronuje Bytomski.pl. Jego trasa będzie prowadzić od placu Kościuszki, przez Rynek, a dalej przez place: Klasztorny, Grunwaldzki, Sobieskiego, Akademicki i Słowiański. Jak tłumaczą organizatorzy, zdecydowano się na taką drogę, gdyż przy tutejszych placach stawiano najciekawsze budynki w mieście.

Grupę poprowadzi Tomasz Śmiałek, będący autorem książek i wielu publikacji o historii Bytomia. Dzięki niemu spacer będzie okraszony interesującymi opowieściami na temat miejsc, do których dotrze wycieczka. Po drodze uczestnicy poznają również tajniki sztuki robienia zdjęć, które objaśni profesjonalny fotograf - Tomasz Zakrzewski. Podpowie zgromadzonym m.in. jak ustawiać kadr, wykorzystywać światło, czy eksponować ciekawe szczegóły.

- Zapraszamy każdego, kto chce zobaczyć lub lepiej poznać Bytom od jego najbardziej fotogenicznej strony. Natomiast warsztaty przydadzą się każdemu, kto lubi fotografować i chciałby robić jak najlepsze zdjęcia - powiedziała Hanna Petters, dyrektor galerii handlowej Agora Bytom, organizującej spacer. Z najciekawszych zdjęć z niedzielnej wycieczki powstanie wystawa, która zostanie zaprezentowana szerokiej publiczności w Galerii Na Poziomie mieszczącej się na trzecim piętrze Agory.

Wycieczka rozpocznie się o godzinie 10:00 na placu Kościuszki, przed Agorą. Aby się zapisać wystarczy jedynie wybrać opcję "Wezmę udział" w wydarzeniu Fotograficzna Przerwa na Bytom na Facebooku. Pierwsze 50 osób otrzyma upominki od organizatorów.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Palmy przed pływalnią w Bytomiu

Palmy w śląskich miastach? W Bytomiu były już przed wojną

Odkrycie fundamentów hotelu Schlesischer Hof

Dworcowa: odkopano fundamenty przedwojennego hotelu

Byt kosciol sw ducha1

Archeolodzy będą prowadzić badania w kościele...

Byt rekonstrukcja walko o miechowice

Przyszłoroczna rekonstrukcja walk o Miechowice...

Byt szkielet

Archeolodzy odkrywają tajemnice wzgórza

Byt rycerze park

Bytom wraca do średniowiecza

Byt gadzety smok tramwaj

Biuro promocji stawia na smoka i tramwaj 38