Fotograficzna wycieczka po Bytomiu

W tę niedzielę każdy może wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem po Bytomiu, a przy okazji nauczyć się dobrze fotografować architekturę. Wystarczy wziąć ze sobą aparat lub telefon umożliwiający robienie zdjęć.

Byt ab bytom kamienice

Spacer fotograficzny odbędzie się w ramach akcji Przerwa na Bytom, której patronuje Bytomski.pl. Jego trasa będzie prowadzić od placu Kościuszki, przez Rynek, a dalej przez place: Klasztorny, Grunwaldzki, Sobieskiego, Akademicki i Słowiański. Jak tłumaczą organizatorzy, zdecydowano się na taką drogę, gdyż przy tutejszych placach stawiano najciekawsze budynki w mieście.

Grupę poprowadzi Tomasz Śmiałek, będący autorem książek i wielu publikacji o historii Bytomia. Dzięki niemu spacer będzie okraszony interesującymi opowieściami na temat miejsc, do których dotrze wycieczka. Po drodze uczestnicy poznają również tajniki sztuki robienia zdjęć, które objaśni profesjonalny fotograf - Tomasz Zakrzewski. Podpowie zgromadzonym m.in. jak ustawiać kadr, wykorzystywać światło, czy eksponować ciekawe szczegóły.

- Zapraszamy każdego, kto chce zobaczyć lub lepiej poznać Bytom od jego najbardziej fotogenicznej strony. Natomiast warsztaty przydadzą się każdemu, kto lubi fotografować i chciałby robić jak najlepsze zdjęcia - powiedziała Hanna Petters, dyrektor galerii handlowej Agora Bytom, organizującej spacer. Z najciekawszych zdjęć z niedzielnej wycieczki powstanie wystawa, która zostanie zaprezentowana szerokiej publiczności w Galerii Na Poziomie mieszczącej się na trzecim piętrze Agory.

Wycieczka rozpocznie się o godzinie 10:00 na placu Kościuszki, przed Agorą. Aby się zapisać wystarczy jedynie wybrać opcję "Wezmę udział" w wydarzeniu Fotograficzna Przerwa na Bytom na Facebooku. Pierwsze 50 osób otrzyma upominki od organizatorów.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Granica polsko-niemiecka w Bytomiu

Państwowa granica, po której w Bytomiu nie ma już śladu

Muzeum Górnośląskie, Bytom

Gmach Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu zabytkiem

Bytom którego nie ma

Zaginione miejsca Bytomia. Zobaczcie, jak kiedyś wyglądały

Byt sutuhali

Tajemnice legendarnego wzgórza Sutuhali na...

Byt bytomskie pocztowki

Kolekcja unikatowych pocztówek za... 15 złotych!

Byt dziura teatr rozbark

Na Rozbarku powstanie pomnik

Byt bartkow ritter

Tajny tunel bytomskich masonów? [VIDEO]