Prezydent Bytomia w serialu HBO [VIDEO]

Stacja HBO realizuje na Śląsku zdjęcia do drugiego sezonu serialu "Pakt". Jedną z głównych postaci będzie prezydent Bytomia, w którą wcieli się aktorka Magdalena Popławska.

Byt pakt sezon 2

Pierwszy sezon "Paktu" miał premierę niedawno, bo zaledwie w listopadzie zeszłego roku. Jego fabuła przedstawia historię dziennikarza śledczego, który wpada na trop afery finansowej. Gdy wydaje mu się, że zdołał rozwikłać zagadkę, okazuje się, że sprawa ma drugie dno. Produkcja została bardzo dobrze odebrana przez krytyków oraz widzów, dlatego stacja zdecydowała się na zamówienie drugiego sezonu.

Zdjęcia do kolejnych sześciu odcinków trwają już od kwietnia. Ekipa realizuje je jednocześnie na Śląsku i w Warszawie. Za reżyserię odpowiada Leszek Dawid, twórca głośnego filmu "Jesteś Bogiem". Akcja nowego sezonu została oparta w całości na podstawie oryginalnego polskiego scenariusza. Przedstawiona zostanie nowa historia utrzymana w gatunku political fiction. Producenci nie ujawniają zbyt wiele szczegółów na jej temat, lecz wiadomo, że w serialu zobaczymy sytuację po katastrofie górniczej w jednej z bytomskich kopalń (w serialu "zagra" ją zabrzańska KWK Makoszowy).

djembed

- Istotnym elementem budowania naszego opowiadania jest tajemnica oraz stan napięcia, który ona generuje, ale jest w tym coś bardzo intrygującego. Nie zapominajmy, że robimy jednak thriller polityczny, którego ważną składową jest wspomniana tajemnica - powiedział Leszek Dawid.

Jedną z głównych ról odegra Magdalena Popławska, która wcieli się w postać Anny Wagner - prezydent Bytomia. Drugą ważną postacią będzie polski premier - w tej roli widzowie ponownie zobaczą Mariusza Bonaszewskiego. Na ekranie pojawią się również Marcin Dorociński oraz Filip Pławniak.

Zdjęcia do drugiego sezonu "Paktu" potrwają jeszcze do lipca. Premiera nowych odcinków jest zaplanowana na jesień tego roku.

fot. Piotr Książek, źródło: HBO

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon