Pojazdy militarne wjadą do Bytomia

Jeśli zobaczycie na ulicach Bytomia kolumnę wojskowych pojazdów, to nie bójcie się, to nie wojna. W Miechowicach odbędzie się 12. Zlot Pojazdów Militarnych "Śląskie Manewry".

Już w piątek rozpocznie się budowa obozowiska na miejscu po dawnej kopalni Miechowice przy ul. Elektrowni i Racjonalizatorów. Teren zostanie uporządkowany i przygotowany do zlotu, powstaną tam urządzenia niezbędne do funkcjonowania obozu, by w końcu przyjąć uczestników, zarejestrować załogi i je zakwaterować.

Pierwsze atrakcje tegorocznej edycji "Śląskich Manewrów" zaplanowano na sobotę. O 10:30 z Miechowic w kierunku Śródmieścia wyjedzie kolumna pojazdów. Celem parady będzie Rynek, gdzie samochody, ciężarówki i transportery militarne dotrą w samo południe. Na miejscu odbędzie się prezentacja pojazdów i grup rekonstrukcyjnych biorących udział w zlocie. Parada wyruszy w drogę powrotną do Miechowic o 13:30.

W sobotę od 15:00 na terenie obozowiska rozpoczną się kolejne atrakcje. Zwiedzający będą mogli przejechać się sprzętem wojskowym, zobaczyć pokaz walk z wykorzystaniem pirotechniki, a także zabawić się na koncertach muzycznych. Na zakończenie drugiego dnia zlotu, o 21:45, zaplanowano pokaz sztucznych ogni.

Niedzielne atrakcje zlotu odbędą się w całości w obozowisku. O 11:00 rozpocznie się festyn rodzinny z zabawami dla najmłodszych, konkursami, jarmarkiem militarnym, strzelnicą oraz przejażdżkami dla zainteresowanych. Natomiast jednostki Wojska Polskiego z Bytomia, Gliwic, Tarnowskich Gór i Radzionkowa oraz zakłady mechaniczne z Siemianowic Śląskich i Gliwic zaprezentują współczesne uzbrojenie i wyposażenie naszej armii. Pokazy przeprowadzą również bractwa kurkowe z Bytomia i Zabrza, a także łucznicy z klubu sportowego "Czarna Strzała". O 13:00 zwiedzający będą mogli zobaczyć skoki spadochronowe w wykonaniu Aeroklubu Gliwickiego, a o 17:00 12. edycja "Śląskich Manewrów" zostanie oficjalnie zakończona.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski5 6521 466927660059757 1848457885 n

Manewry w Miechowicach

Śląskie Manewry 3

3 czerwca - XVII Zlot Pojazdów Militarnych „Śląskie Manewry”

IMG 1382

Piękne ptaki w obiektywie Karola Walasa z Bytomia

Cechownia kopalni Rozbark. Bytom („Perła w koronie”)

Śląskie miasta w filmach Kazimierza Kutza (GALERIA)

Organy koscielne

Spontaniczny koncert kameralny na bytomskiej Małgorzatce

Byt piotr zimnik1

Piotr Zimnik. Ze szkoły muzycznej w Bytomiu do...

Byt 1

Gdzie spędzić ostatni sierpniowy weekend z...