Rowerowy patrol

Bytomska Policja wzorem tutejszej Straży Miejskiej na dwóch kółkach będzie pilnować bezpieczeństwa. Rowerowy patrol ma dotrzeć tam, gdzie nie wjadą radiowozy i szybciej reagować, niż piesze patrole.

Byt 39 351582

Strażnicy miejscy w Bytomiu korzystają z rowerów już od 2007 roku. Jednoślady znacznie ułatwiają im poruszanie się po mieście. Dzięki nim są w stanie w krótszym czasie sprawdzać duże obszary, a ponadto umożliwiają przejazd przez tak trudne tereny, jak np. parki. Każdego dnia na bytomskie ulice wyjeżdżają 2-3 par patrolowych Straży Miejskiej, które pilnują porządku w centrum i dzielnicach.

Teraz mieszkańcy będą mogli w Bytomiu spotkać również policjanta na rowerze. Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach przekazała dzielnicowemu z komisariatu nr 1 w Miechowicach służbowy jednoślad. Mł. asp. Piotr Schoppa opiekuje się dzielnicami Stolarzowice i Górniki, które są słabo zurbanizowane i dość rozległe. Przy pomocy służbowych dwóch kółek może sprawnie patrolować podległy mu rejon.

Patrol rowerowy będzie działać w Bytomiu od czerwca do końca września. Bytomska komenda przekonuje, że obecność takiego patrolu zwiększa poczucie bezpieczeństwa mieszkańców i oddziałuje prewencyjnie.

fot. KMP Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Ja to zawsze mialem leb do interesow

Gość miał w mieszkaniu istną aptekę, a drugi kradł łóżka

Bytomianin wyrwał drzwi z zawiasów

Wyrwał drzwi z zawiasów, grozi mu nawet 5 lat więzienia

Pożar Stolarzowice Bytom 1

Pożar w Stolarzowicach. Straż podsumowała działania

Marcin Haładus

Policjant z komendy w Bytomiu złapał złodzieja sklepowego

20 zl i kajdanki

Chciał przekupić policjantów, ale się nie dali

Kluczyki i kieliszek

Bytomscy policjanci będą łapać pijanych kierowców w święta