Wąskotorówka znów na trasie [ROZKŁAD JAZDY]

Mamy już astronomiczne lato, za chwilę skończy się rok szkolny i rozpoczną wakacje. To oznacza, że niebawem na trasę wyjedzie bytomska wąskotorówka.

Byt sgkw 2016

Wolontariusze Stowarzyszenia Górnośląskich wykorzystywali każdą wolną chwilę od zakończenia poprzedniego sezonu, aby Rosbanka mogła wozić pasażerów i w tym roku. Na oficjalnej stronie SGKW na Facebooku można na bieżąco śledzić prace opiekunów bytomskiej kolejki i przekonać się jak ogromny wysiłek wkładają w jej utrzymanie. Wolontariusze odnawiają wagony i lokomotywy, naprawiają tory nieustannie rozkradane przez złomiarzy, remontują zabytkowe zabudowania, a także dbają o czystość na stacjach. Jedynym wynagrodzeniem za ten wysiłek jest satysfakcja i radość z tego, że udało się o kolejny rok przedłużyć żywot najstarszej, nieprzerwanie czynnej kolei wąskotorowej na świecie.

Tak, jak w minionym roku bytomska wąskotorówka będzie kursować w weekendy i święta. Pierwszy raz w tym sezonie wyjedzie na trasę już w najbliższą sobotę, 25 czerwca o 9:00 z peronu dworca kolejowego (wejście od strony ul. Zabrzańskiej). W ciągu dnia będzie dwukrotnie wozić pasażerów w jedną i drugą stronę. W składzie oprócz lokomotywy spalinowej znajdą się częściowo otwarte wagony letnie oraz wagon przeznaczony do przewozu większego bagażu, rowerów oraz wózków. Ceny biletów w tym sezonie będą wynosić 10 zł (normalny), 6 zł (ulgowy), 13 zł (rodzinny: 1 dorosły + dziecko do 16 lat), natomiast dzieci poniżej 4 roku życia nie muszą posiadać biletu.

sgkw rozklad jazdy 2016 m

Jak co roku Rosbanka zawiezie pasażerów do Elektrociepłowni Szombierki, Dolomitów Sportowej Doliny, Kopalni Srebra, do centrum Tarnowskich Gór, nad zalew Nakło-Chechło oraz do Miasteczka Śląskiego.

fot. Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pociąg GKW

W mroku cugiem przez Śląsk. Nocna Szychta już dzisiaj

Wąskotorówka Bytom

Bytomska wąskotorówka rusza w trasę!

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...

Byt remont waskotorowki

Bytomska atrakcja turystyczna znów w remoncie