Tour de Pologne już dziś w Bytomiu!

W Bytomiu odbędzie się wielka kolarska impreza. To także będą wielkie utrudnienia dla mieszkańców. Przygotujcie się do kibicowania i do zamknięcia głównych ulic.

Byt vietaptdp2015 75

Trasa TdP pierwszy raz od kilkudziesięciu lat przebiegnie przez Bytom. Poprzednio miało to miejsce świeżo po wojnie, w 1947 i 1948 roku. Teraz uczestnicy największego polskiego wyścigu kolarskiego znów przejadą przez nasze miasto. Będzie można kibicować im już niebawem, bo 13 lipca podczas drugiego etapu zawodów. Wówczas kolarze wystartują z Tarnowskich Gór i mijając m.in. Świerklaniec, Piekary Śląskie i Bobrowniki dotrą do Bytomia. Tu powalczą o punkty w klasyfikacji Premii Specjalnej, by następnie wyruszyć w stronę mety etapu w Katowicach.

Zawodnicy biorący udział w Tour de Pologne pojawią się w Bytomiu około 16:10. W związku z tym już od 15:00 zostaną całkowicie wyłączone z ruchu ulice, po których przejadą kolarze: al. Jana Nowaka Jeziorańskiego, ul. Dworska, ul. Powstańców Śląskich, ul. Sandomierska, ul. Witczaka, ul. Matejki, ul. Piłsudskiego, ul. Kwietniewskiego, ul. Wrocławska, ul. Kolejowa, ul. Plac Wolskiego, ul. Łagiewnicka, ul. Świętochłowicka, ul. Św. Piotra, ul. Tulipanów. Zmiany obejmą również środki komunikacji publicznej. Część linii autobusowych zostanie skróconych, natomiast od 13:30 do 17:00 na liniach tramwajowych nr 5, 7, 9, 30 zostanie wstrzymane kursowanie. Szersze informacje o utrudnieniach komunikacyjnych można znaleźć na stronie magistratu.

mapa tdp bytom m

Już od południa na placu Sobieskiego będzie można rozgrzewać się do kibicowania kolarzom. W miejscu, gdzie wyznaczona została meta Premii Specjalnej drugiego etapu TdP Urząd Miejski zorganizuje imprezę towarzyszącą słynnemu wyścigowi. W jej trakcie będzie można oznakować swój rower, wziąć udział w grach i zabawach, zapoznać się ze specyfiką zawodów policjanta i strażaka, a także zajrzeć do wnętrza radiowozu i wozu strażackiego. Dla najmłodszych przygotowane zostaną słodkości oraz konkursy z nagrodami.

djembed

Przejazd na trasie Tour de Pologne będzie transmitowany przez telewizje aż w 120 krajach na całym świecie. Będzie to ogromna okazja na promocję Bytomia, dlatego warto postarać się, by nasze miasto jak najlepiej wypadło w obiektywach kamer. Organizatorzy wyścigu zachęcają mieszkańców do udekorowania swoich okien, balkonów, czy samochodów w sposób nawiązujący do symbolu roweru, jak również do przebierania się w zabawne stroje lub zakładania ubioru w biało-czerwonych barwach. W ten sposób Bytom może kolejny raz pokazać, że jest najmilszym miastem w Polsce :).

Szczegółowe informacje nt. trasy Tour de Pologne

fot. Szymon Gruchalski - www.tourdepologne.pl

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt p1ai090qte1bt4119a1gjdnblltf5

Bytom szykuje się do Tour de Pologne

Byt 73 tour de pologne

Tour de Pologne w Bytomiu! [TRASA / VIDEO]

Byt tdp bytom 2017

Tour de Pologne znów w Bytomiu [TRASA]

Byt tdp bytom14

Wyścig Tour de Pologne w Bytomiu! [VIDEO /...

Bytomski5 DSCF5758

Badura nie zwalnia tempa. Teraz trzy...

Rodlo gorniki martin max jozef wandzik

100-lecie sportu w Górnikach. Przyjadą legendy futbolu

Polonia Bytom przegrała z Wartą Gorzów Wielkopolski

Falstart Polonii. To nie tak miało wyglądać