Wyścig Tour de Pologne w Bytomiu! [VIDEO / ZDJĘCIA]

Dziś ulicami Bytomia przejechali zawodnicy rywalizujący w 73. edycji wyścigu Tour de Pologne. Zobaczcie zdjęcia i nagrania z tego wydarzenia!

Na tę chwilę bytomianie czekali aż 68 lat. W końcu największy polski wyścig kolarski znów zawitał do naszego miasta. W znacznej mierze jest to zasługa Romana Badury, zapalonego pasjonata, właściciela znanego bytomskiego sklepu rowerowego i organizatora Bytomskiej Masy Krytycznej. Udało się mu przekonać dyrektora Tour de Pologne, Czesława Langa oraz władze Bytomia, aby trasa drugiego etapu 73. edycji wyścigu przebiegła przez nasze miasto.

Dziś zawodnicy mieli do pokonania dystans 153 km z centrum Tarnowskich Gór do mety przed katowickim Spodkiem. W drogę wyruszyli ok. 15:00 i godzinę później, mijając Nowe Chechło, Świerklaniec, Piekary Śląskie, Bobrowniki i Wojkowice, dotarli do Bytomia. Przejazd przez nasze miasto zajął im tylko chwilę. Potrzebowali ok. 10 minut, aby przedostać się z północy na południe Bytomia, skąd skierowali się w stronę Chorzowa, a dalej Siemianowic Śląskich i Katowic. Choć trwało to moment, to nie brakowało emocji, a bytomianie żywiołowo kibicowali kolarzom.

djembed

Trzeba przyznać, że pogoda dziś sprzyjała organizatorom. Z rana miasto nawiedziły opady deszczu, ale niedługo przed wyścigiem z nieba zniknęły chmury i pięknie zaświeciło słońce. Dzięki temu nie było duszno, a zawodnicy mieli dobre warunki do rywalizacji. Ładna pogoda przysłużyła się także imprezie na placu Sobieskiego, gdzie zlokalizowano Premię Specjalną, a dla kibiców przygotowano dodatkowe atrakcje. Dzieci mogły pobawić się na trampolinach i przeróżnych dmuchańcach, na miejscu sprzedawano lody dla ochłody, natomiast bytomska Policja znakowała rowery i wyjaśniała kwestie związane z przepisami ruchu drogowego. Na całej trasie w Bytomiu panowała przyjemna atmosfera i było widać, że mieszkańcom spodobało się to wydarzenie.

Najlepszym zawodnikiem II etapu TdP okazał się Kolumbijczyk Fernando Gaviria Rendon, który pokonał dystans z Tarnowskich Gór do Katowic w 03 godziny 19 minut i 30 sekund. Tuż za nim uplasował się Włoch Elia Viviani, a trzecie miejsce zajął Australijczyk Caleb Ewan. Pełne wyniki 73. Tour de Pologne można znaleźć na oficjalnej witrynie wyścigu.

fot. D. Lekszycki, R. Czykiel, E. Zielińska
video: SplitBit.pl, R. Guch, R. Czykiel, D. Lekszycki

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt tdp bytom 2017

Tour de Pologne znów w Bytomiu [TRASA]

Byt vietaptdp2015 75

Tour de Pologne już dziś w Bytomiu!

Byt p1ai090qte1bt4119a1gjdnblltf5

Bytom szykuje się do Tour de Pologne

Byt 73 tour de pologne

Tour de Pologne w Bytomiu! [TRASA / VIDEO]

DSC2794 kopia

Magdalena Fręch nadal królową polskiego tenisa!

Rodlo gorniki martin max jozef wandzik

100-lecie sportu w Górnikach. Przyjadą legendy futbolu

Polonia Bytom przegrała z Wartą Gorzów Wielkopolski

Falstart Polonii. To nie tak miało wyglądać