Dworzec zamieni się w kino

Bytomski dworzec kolejowy na jeden dzień stanie się kinem. Wszystko za sprawą drugiej edycji Bytom Film Festiwal, która ruszy już za dwa tygodnie.

Byt otwarcie dworca 065

Impreza powraca w zupełnie nowej odsłonie. W tym roku organizatorzy postanowili skupić się na szukaniu odpowiedzi na to, co decyduje o sławie lub odejściu w zapomnienie poszczególnych filmów. Tematyka festiwalu będzie koncentrować się na kwestii popularyzacji i upowszechnianiu sztuki filmowej. Będzie wyróżniać wszystkich, którzy polepszają jakość obrazów filmowych (Repozytorium Cyfrowe), stymulują nowe produkcje debiutujących artystów (Studio Munka), czy wychodzą poza klasyczną kategorię widza (filmy kierowanie do osób niesłyszących, czy niewidzących).

Głównym obiektem festiwalowym będzie siedziba Bytomskiego Centrum Kultury. Właśnie tam odbędzie się gala otwarcia oraz zobaczymy filmy konkursowe i przegląd produkcji Studia Munka. Z kolei w Teatrze Rozbark prezentowane będą filmy z sekcji Silesia Panorama zrealizowane w ostatnich latach w Bytomiu. Festiwalowe wydarzenia dotrą także do gmachu głównego biblioteki miejskiej, Opery Śląskiej, a także na dworzec PKP. W tej ostatniej, dość nietypowej scenerii wyświetlony zostanie cyfrowo zrekonstruowany film "Przypadek" wyreżyserowany przez Krzysztofa Kieślowskiego, któremu poświęcono całą sekcję na tegorocznym festiwalu.

Bytom Film Festiwal będzie odbywać się w dniach od 7 do 11 września. Pełen program imprezy można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Filmowy Bytom

Pierwszy „Bytom Film Festiwal” za nami

Festiwal Filmowy w Bytomiu już w czwartek

Bytom Film Festiwal – I Ogólnopolski Festiwal...

Bytom pod znakiem filmu

Byt fajerwerki ludzie

Sylwester w Bytomiu 2015/2016 - kaj się bawić?

Byt opera noca

Teatr nocą