Wozy strażackie opanują Rynek

Są duże, soczyście czerwone i interesuje się nimi każdy chłopiec - wozy bojowe Straży Pożarnej. Dzięki nim w ten weekend bytomski Rynek stanie się jeszcze bardziej czerwony.

Byt magirus bytom

Magirus to znana, niemiecka marka samochodów słynąca z pojazdów pożarniczych. W drugiej połowie XIX wieku założył ją komendant straży pożarnej w Ulm - Conrad Dietrich Magirus. Choć przez lata przechodziła z rąk do rąk i dziś należy do koncernu Iveco, to do dziś zachowała swoją pierwotną nazwę.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Górnik po raz trzeci organizuje w Bytomiu zlot tych wspaniałych pojazdów. Wzorem ubiegłorocznej edycji, charakterystyczne czerwone samochodu pojawią się w dwóch częściach miasta: na Rynku i w Górnikach. Impreza rozpocznie się w sobotę w samo południe od zbiórki na głównym placu Bytomia. Przez półtorej godziny będzie można tam zobaczyć zarówno współczesne, jak i zabytkowe modele, obejrzeć miasto z wysokości, a o 12:30 na Rynku wystąpi dziecięca drużyna pożarnicza OSP Wieruszów.

djembed

Nie zdziwcie się, gdy po 13:30 zobaczycie na ulicach kolumnę wozów strażackich. Właśnie wtedy uczestnicy zlotu skierują się do Górnik na teren przy ul. Żołnierskiej 41. Tam o 15:00 rozpocznie się festyn rodzinny z grami i zabawami dla dzieci, konkursami i pokazami strażackimi, dmuchańcami oraz parkiem linowym. O 19:00 zostaną ogłoszone wyniki wyborów najstarszego i najładniejszego pojazdu zlotu, natomiast na zakończenie imprezy od 20:00 do 23:00 odbędzie się zabawa taneczna.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt becek

Koziołek Matołek czeka na najmłodszych...

Byt kolportaz gazety

Szykujemy specjalne wydanie gazety na Dni Bytomia

Byt didur

Międzynarodowa śmietanka artystów zjechała się...

Byt parada zabytkowych aut

Piętnasty raz zabytkowe pojazdy przyjadą do...

Byt twoj vincent

Bytomianka z nominacją do Oscara!

Byt dajcie spokoj amelijush

Bytomski kabaret nagrał parodię Despacito

Byt oprowadzanie w istocie rzeczy

Kaj się bawić? 10.02 - 12.02