Wozy strażackie opanują Rynek

Są duże, soczyście czerwone i interesuje się nimi każdy chłopiec - wozy bojowe Straży Pożarnej. Dzięki nim w ten weekend bytomski Rynek stanie się jeszcze bardziej czerwony.

Byt magirus bytom

Magirus to znana, niemiecka marka samochodów słynąca z pojazdów pożarniczych. W drugiej połowie XIX wieku założył ją komendant straży pożarnej w Ulm - Conrad Dietrich Magirus. Choć przez lata przechodziła z rąk do rąk i dziś należy do koncernu Iveco, to do dziś zachowała swoją pierwotną nazwę.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Górnik po raz trzeci organizuje w Bytomiu zlot tych wspaniałych pojazdów. Wzorem ubiegłorocznej edycji, charakterystyczne czerwone samochodu pojawią się w dwóch częściach miasta: na Rynku i w Górnikach. Impreza rozpocznie się w sobotę w samo południe od zbiórki na głównym placu Bytomia. Przez półtorej godziny będzie można tam zobaczyć zarówno współczesne, jak i zabytkowe modele, obejrzeć miasto z wysokości, a o 12:30 na Rynku wystąpi dziecięca drużyna pożarnicza OSP Wieruszów.

djembed

Nie zdziwcie się, gdy po 13:30 zobaczycie na ulicach kolumnę wozów strażackich. Właśnie wtedy uczestnicy zlotu skierują się do Górnik na teren przy ul. Żołnierskiej 41. Tam o 15:00 rozpocznie się festyn rodzinny z grami i zabawami dla dzieci, konkursami i pokazami strażackimi, dmuchańcami oraz parkiem linowym. O 19:00 zostaną ogłoszone wyniki wyborów najstarszego i najładniejszego pojazdu zlotu, natomiast na zakończenie imprezy od 20:00 do 23:00 odbędzie się zabawa taneczna.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Film Lombard

Orły 2023. Film "Lombard" został nominowany do nagrody

Martyna Majok

Miała 5 lat, gdy wyjechała z Bytomia. Dziś podbija Broadway

Bytomski kwietnik

Weekend w Bytomiu zapowiada się bardzo… kwieciście

Roman Kostrzewski pogrzeb Bytom

Pogrzeb Romana Kostrzewskiego, lidera zespołu Kat, w Bytomiu

Bytomski2 piekne na k

Wystawa w Bramie

Bytomski2 hala ec szombierki

Film o EC Szombierki w finale ogólnopolskiego...

Bytomski2 8e6e537d7138856d7e4c7a2c1c366db0

Tańczyli dwanaście godzin -VIDEO relacja