Wąskotorówka jeszcze pojeździ! [ROZKŁAD WRZESIEŃ]

Kursy bytomskiej wąskotorówki cieszyły się w tym roku szczególną popularnością. Chętnych na weekendowe przejażdżki jest tak wiele, że SGKW postanowiło wydłużyć sezon o dwa tygodnie.

Byt waskotorowka senda

Wraz z końcem wakacji składy ciągnięte przez charakterystyczną, czerwoną lokomotywę miały przestać jeździć na trasie między Bytomiem a Miasteczkiem Śląskim. Stowarzyszenie opiekujące się wąskotorówką otrzymało jednak wiele próśb o wysłanie pociągów na tory jeszcze we wrześniu, na co ostatecznie wyrażono zgodę.

Dzięki temu przez kolejne dwa weekendy (3-4.09 i 10-11.09) będzie można wyruszyć w wycieczkę na północne rubieże naszej konurbacji. Tak, jak w wakacje, wąskotorówka będzie kursować dwa razy dziennie. Odjazdy z bytomskiego dworca są zaplanowane o 9:00 i 14:30, a z Miasteczka Śląskiego w drogę powrotną o 12:00 i 17:30.

wask rozklad 0916 m

Pretekstem do przejażdżki wąskotorówką mogą być tegoroczne Gwarki. 10 września na Rynku w Tarnowskich Górach wystąpią m.in. Kabaret Smile, Beltaine i Natalia Kukulska, dzień później na scenie zaprezentują się Leszcze & Kacper Kuszewski, Natalia Przybysz, Varius Manx & Kasia Stankiewicz, natomiast na zakończenie imprezy obędzie się pokaz sztucznych ogni.

fot. Mariusz Senderowski

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli ponownie zawita do Bytomia

Remont Opery Śląskiej

Noc Teatrów w Operze Śląskiej

Edward Wieczorek nie żyje

Nie żyje Edward Wieczorek, przegrał walkę z COVID-19

Byt orszak trzech kroli

Trzech Króli wraz z orszakiem wjedzie do Bytomia

Spektakl w parku przypałacowym

Otwarcie pałacu w Miechowicach

Byt piotr zimnik1

Piotr Zimnik. Ze szkoły muzycznej w Bytomiu do...

Byt 1

Gdzie spędzić ostatni sierpniowy weekend z...