Kolejny park odzyskuje blask

Dzięki mieszkańcom Łagiewnik park Amendy z roku na rok odzyskuje dawną świetność. Właśnie oddano do użytku kolejne atrakcje tutejszego zieleńca.

Byt 3p1asmtgcvav7s37b4102hu59d7

Wiele osób wspomina czasy, gdy w Łagiewnikach mieścił się amfiteatr i basen. Dziś już po nich nie ma śladu, a przez ostatnie dekady tutejszy park został bardzo zaniedbany. Na szczęście to zaczyna się zmieniać. Za sprawą Budżetu Obywatelskiego Amendy stopniowo zmieniają się na lepsze.

Zaczęło się w 2014 roku, gdy po raz pierwszy zorganizowano w Bytomiu Budżet Obywatelski. Wówczas mieszkańcy w głosowaniu zdecydowanie poparli projekt budowy siłowni plenerowej oraz pola szachowego. W późniejszym czasie miasto postawiło w parku nowy plac zabaw dla dzieci.

W kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego pół tysiąca łagiewniczan znów wskazało inwestycję na Amendach. Prace przy realizacji projektu właśnie dobiegły końca. Tamtejsza siłownia została wzbogacona o dodatkowe urządzenia, rozbudowano plac zabaw o ścieżkę linową, piramidę-linarium oraz zjazd linowy, wykonano nowy trawnik o powierzchni 4200 m2, zasadzono 260 nowych krzewów i 31 drzew (wycinając wcześniej 24), wyremontowano schody, wybudowano nowe alejki, wymieniono asfalt na drodze dojazdowej i zainstalowano latarnie parkowe. Wartość przeprowadzonych prac wyniosła ponad 120 tys. zł.

W ubiegłym tygodniu odbyło się głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, do którego znów zgłoszono projekt dotyczący rewitalizacji Parku Amendy. Jeśli mieszkańcy go wybiorą, to przy alejkach pojawią się kolejne latarnie, a o bezpieczeństwo spacerowiczów będą dbały kamery monitoringu miejskiego.

fot. UM Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji