Bytom, to jest TO „Miejsce...” [VIDEO]

Przed rokiem na środku na ulicy Jainty wyrosła trawa. Zielona murawa pojawiła się tam z powodu odbywającego się Festiwalu Sztuki Wysokiej. Czym w tym roku zaskoczy nas ta impreza? Pewne jest, że znowu zaserwuje uczestnikom sztukę pod przeróżną postacią.

Byt festiwal sztuki wysokiej 2015

Jak co roku w Galerii Stalowe Anioły i na jej podwórku zawitają nie tylko skrzydlaci przyjaciele, lecz przede wszystkim artyści; ci profesjonalni oraz amatorzy, ci ze ze starszego, jak i młodszego pokolenia. Na jeden dzień ulica Jainty zamieni się w kulturalne centrum Bytomia, gdzie będą ze sobą mieszać się różne dziedziny sztuki: od malarstwa, przez muzykę, po teatr.

djembed

Oprócz zebranych prac, które będzie można podziwiać w galerii i jej najbliższym otoczeniu, wystąpią również szczególni artyści. Będzie można posłuchać niezwykłego muzycznego duetu złożonego z Dominika Strycharskiego – kompozytora, flecisty, wokalisty i performera, na co dzień tworzącego muzykę do spektakli teatralnych - i Krzysztofa Wołka, będącego kompozytorem i muzykiem, pełniącym od kilku lat funkcję dyrektora studiów muzyki elektronicznej w Univesity of Louisville.

Nie zabraknie także występu ulicznego według choreografii Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej, w wykonaniu studentów Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu PWST im. L. Solskiego w Krakowie.

Impreza ma charakter plenerowy i jest otwarta dla publiczności. Festiwal jest organizowany przez Galerię Stalowe Anioły we współpracy z Wydziałem Kultury Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

XVII Festiwal Sztuki Wysokiej odbędzie się w sobotę, 24 września, o 19:00.

fot. E. Zielińska / ZELD

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Płyta Kasi Moś z piosenkami Karin Stanek

Płyta z piosenkami Karin Stanek w wykonaniu Kasi Moś

Muzeum Górnośląskie, Bytom

Zabawa z diaskopem w niedzielę w Muzeum Górnośląskim

Mariusz Świątczak, uczestnik "The Voice of Poland" z Bytomia

Mariusz Świątczak z Bytomia w "The Voice of Poland"

Byt rocznik bytomski nr 1

Wydawnicza gratka dla pasjonatów historii...

Byt streetfoodpolska bytom 01

Z bytomskiego Rynku znikają ogródki, a pojawią...

Byt bajkowypostium

„Bajkowy kostium teatralny” - konkurs...

Byt muzeum gornoslaskie

Dyrektor Muzeum Górnośląskiego wybrany