Nie zajdźcie do Kroniki

Byt gizelamickiewicz nastrojeniczyje

Gdybyście nie zaszli na najnowszą (dzisiejszą) wystawę Galerii Kronika, choć powinniście, przejdzie ona do alternatywnej rzeczywistości, a was samych będzie zastanawiać ten niezaistniały fakt, co by było, gdybyście poszli…

I w ten pośredni sposób zapoznalibyście się z wystawą "Fakt niezajścia pozostaje", która jest zbiorowym pokazem prac kilku artystów. Tematem wystawy jest intrygujących temat wydarzeń, do których nie doszło, choć powinno. Nie idąc do Kroniki stracilibyście jednak możliwość obejrzenia drugiej z wystaw: "Dywan to lawa". Jest to wystawa będąca refleksją nad przestrzenią mieszkalną. Badająca relacje między człowiekiem, a otaczającymi go rzeczami. W imieniu Galerii Kronika zapraszamy na obydwie wystawy. Nie ma co się zastanawiać.

Autorami "Fakt niezajścia pozostaje" są Łukasz Jastrubczak, Daniel Koniusz, Gizela Mickiewicz, Mikołaj Moskal, Anna Orłowska, Łukasz Rodziewicz, Piotr Skiba, Łukasz Sosiński, Iris Touliatou, natomiast jej kuratorem jest Piotr Drewko. Z kolei "Dywan to lawa" jest dziełem Bartka Buczka i Szymona Szewczyka, których wspiera kuratorka Agata Cukierska. Obie wystawy można oglądać od dziś do piątego listopada. Wieczorem, o 19:00 odbędzie się wernisaż ekspozycji, po którym przewidziane jest afterparty.

fot. Gizela Mickiewicz "Nastroje niczyje"

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Plakat georg brueningj pg

Powstał film o nadburmistrzu Brüningu

Byt dziewczyny

Mieszkanka Bytomia wraz z zespołem zdobyła nagrodę w...

Byt katarzyna bonda w muzeum gornoslaskim

Bonda przyjechała do Bytomia przygotowywać swoją książkę

Byt MG

Muzeum Górnośląskie ponownie otwarte!

Byt audience 868074 1280

Kaj się bawić 28 lutego – 1 marca?

Byt roman badura wosp

Bytomski finał WOŚP po raz pierwszy zobaczymy w telewizji

Byt live concert 388160 1280

Kaj się bawić 6 grudnia – 8 grudnia