Nie zajdźcie do Kroniki

Gdybyście nie zaszli na najnowszą (dzisiejszą) wystawę Galerii Kronika, choć powinniście, przejdzie ona do alternatywnej rzeczywistości, a was samych będzie zastanawiać ten niezaistniały fakt, co by było, gdybyście poszli…

Byt gizelamickiewicz nastrojeniczyje

I w ten pośredni sposób zapoznalibyście się z wystawą "Fakt niezajścia pozostaje", która jest zbiorowym pokazem prac kilku artystów. Tematem wystawy jest intrygujących temat wydarzeń, do których nie doszło, choć powinno. Nie idąc do Kroniki stracilibyście jednak możliwość obejrzenia drugiej z wystaw: "Dywan to lawa". Jest to wystawa będąca refleksją nad przestrzenią mieszkalną. Badająca relacje między człowiekiem, a otaczającymi go rzeczami. W imieniu Galerii Kronika zapraszamy na obydwie wystawy. Nie ma co się zastanawiać.

Autorami "Fakt niezajścia pozostaje" są Łukasz Jastrubczak, Daniel Koniusz, Gizela Mickiewicz, Mikołaj Moskal, Anna Orłowska, Łukasz Rodziewicz, Piotr Skiba, Łukasz Sosiński, Iris Touliatou, natomiast jej kuratorem jest Piotr Drewko. Z kolei "Dywan to lawa" jest dziełem Bartka Buczka i Szymona Szewczyka, których wspiera kuratorka Agata Cukierska. Obie wystawy można oglądać od dziś do piątego listopada. Wieczorem, o 19:00 odbędzie się wernisaż ekspozycji, po którym przewidziane jest afterparty.

fot. Gizela Mickiewicz "Nastroje niczyje"

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kadr z filmu Lombard

Powstał film o najsłynniejszym bytomskim lombardzie

Sylwestrowa Moc Przebojów Stadion Śląski

Garstka niezaszczepionych wejdzie na Sylwestra z Polsatem

Spektakl w parku przypałacowym

Otwarcie pałacu w Miechowicach

Byt piotr zimnik1

Piotr Zimnik. Ze szkoły muzycznej w Bytomiu do...

Byt 1

Gdzie spędzić ostatni sierpniowy weekend z...

Byt bluesbana

Bytomski Tramwaj Bluesowy ponownie ruszy w...

Byt band 690261 1280

Kaj się bawić 14 – 16 lutego?