Koszykówka: do trzech razy sztuka?

Po awansie do II ligi koszykarze Polonii Bytom dwa razy próbowali wywalczyć awans do wyższej ligi, ale na razie tej sztuki nie dokonali. Może sprawdzi się przysłowie, że do trzech razy sztuka? Pierwszy mecz napawa optymizmem.

Byt zskkpb

Latem w koszykarskiej drużynie Polonii Bytom doszło do kilku zmian personalnych. Nowi zawodnicy mają sprawić, że po dwóch sezonach bez awansu w końcu uda się wygrać II ligę, a następnie fazę play-off, aby dostać się na zaplecze Tauron Basket Ligi.

W pierwszej ligowej kolejce niebiesko-czerwoni pojechali do Sosnowca na mecz z miejscowym Zagłębiem. Jak wiele zmieniło się w bytomskiej drużynie przez kilka miesięcy, pokazuje pierwsza piątka. W niej znalazł się tylko jeden zawodnik z poprzedniego sezonu, a mianowicie Emil Podkowiński.

Początek spotkania był wyrównany, bo po pierwszej kwarcie na tablicy wyników było 22:22. Dopiero w następnej odsłonie Polonia odskoczyła rywalowi na dziewięć punktów i już nie oddała prowadzenia.

Ostatnie dwie kwarty to kolejno zwycięstwa naszej drużyny 19:12 oraz 28:15. Ostateczny wynik to 86:57, który jasno pokazuje, kto rządził na sosnowieckim parkiecie. W ekipie Polonii najlepiej punktowali Grzegorz Zadęcki (19 punktów), Tomasz Wróbel oraz Emil Podkowiński (obaj po 15 punktów).

W sobotę podopieczni Radosława Kucińskiego zainaugurują sezon II ligi w bytomskiej hali "Na Skarpie". Rywalem będzie AZS Politechnika Częstochowa, która w pierwszym spotkaniu pokonała Wisłę Kraków 82:71. Początek spotkania o godzinie 18:00.