Wszystkich Świętych w Bytomiu - utrudnienia i darmowa komunikacja

Jak co roku w okolicach dnia Wszystkich Świętych kierowcy muszą wykazywać się zwiększoną ostrożnością. Z jednej strony na wzmożony ruch na drogach, a z drugiej na różne utrudnienia.

Byt cmentarz

Oczywiście największych zmian w organizacji ruchu należy spodziewać się w rejonie cmentarzy. W Bytomiu najwięcej zmarłych spoczywa przy ul. Piekarskiej i Powstańców Śląskich, dlatego 1 listopada od godziny 6:00 do 20:00 fragmenty tych ulic (od ul. Żeromskiego do Prusa oraz od ul. Piekarskiej do Czarneckiego) zostaną całkowicie wyłączone z ruchu. Z kolei na pobliskich ulicach Rudzkiego i Czarneckiego, które na co dzień są jednokierunkowe zostanie wprowadzony ruch w obu kierunkach.

Zmiany na drogach będą miały również miejsce w innych częściach miasta. 1 listopada ruch jednokierunkowy zostanie wprowadzony na ulicach: Piekarskiej od Powstańców Śląskich (przez ul. Kwiatową do Mickiewicza), Szafranka, Kraszewskiego od ul. Fałata do al. Legionów oraz 9-Maja od ul. Partyzantów do ul. Obrońców Westerplatte.

Bytomscy policjanci zwracają uwagę, aby uważać na drogach w weekend poprzedzający dzień Wszystkich Świętych, gdyż właśnie wtedy wielu kierowców wyruszy w swoje rodzinne strony. Jeśli to możliwe, warto zostawić samochody pod domem i udać się na cmentarz na piechotę lub skorzystać z komunikacji publicznej, która tego dnia będzie darmowa (więcej informacji na stronie KZK GOP).

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon