Pobitemu 3-latkowi wycięto fragment jelita

W mieszkaniu przy ul. Kochanowskiego doszło do tragedii. 24-letni mężczyzna brutalnie pobił syna swojej konkubiny. Lekarze musieli usunąć chłopczykowi fragment jelita.

Jak podaje Dziennik Zachodni, zdarzenie miało miejsce przy ul. Kochanowskiego w poniedziałek, 24 października. Policja ustaliła, że do pobicia doszło w chwili, gdy w mieszkaniu znajdowały się dwie siostrzyczki chłopca w wieku 1,5 roku i 9 lat.

Mały przeżył tylko dzięki interwencji swojej matki. Ciężarna 29-latka zawiozła go do szpitala dziecięcego w Chorzowie, w którym stwierdzono, że chłopiec został pobity. Ze względu na ciężki stan dziecka, lekarze szybko przystąpili do przeprowadzenia zabiegu, podczas którego wycięto mu fragment jelita.

Konkubent matki chłopca został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji dzień po pobiciu. Sąd zadecydował o tymczasowym areszcie na trzy miesiące. Mężczyźnie postawiono zarzut dokonania przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Grozi mu za to do 10 lat więzienia.

Rodzina chłopca znajdowała się pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Dotąd Policja nie otrzymywała żadnych zgłoszeń o przemocy domowej w tej rodzinie. Matka trzylatka wyjaśniła, że nie wie jak doszło do pobicia malca. Teraz sprawą zajmie się prokuratura.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt LPR

Potrącenie przy ul. Miechowickiej na Karbiu....

Byt palacy sie samochod bytom

Płonący samochód na A1 przed zjazdem do...

Byt 39 643762

Kronika Policyjna: 1 lutego [przegląd]

Byt 39 638522

Kronika Policyjna: 7 grudnia [przegląd]

Byt kolizja na chrzanowskiego

Skrzyżowanie zablokowane. Tramwaj zderzył się z...

Byt dzielnicowy

Najlepszy dzielnicowy z Bytomia pracuje w...