Mężczyzna i kobieta: matka, kochanka, siostra, rywalka

Cecilia Moisio, objawienie choreograficzne 2014 roku The Dutch Dance Days w Maastricht, we współpracy z tancerzami Teatru Rozbark podjęła poruszający temat miłości, kłamstwa i współzależności od rodziców.

Byt mommy poster

Spektakl oparty jest na motywie kompleksu Edypa, wprowadzonym do psychoanalizy przez Zygmunta Freuda. Jest to psychoanalityczna teoria, w której pragnienie seksualnego związku z rodzicem przeciwnej płci prowadzi do rywalizacji z rodzicem tej samej płci.

Na scenie wystąpi siedmiu tancerzy, w tym sześciu mężczyzn i tylko jedna kobieta. Osobiste doświadczenia performerów staną się punktem wyjścia do opowiedzenia intymnej historii. Tancerze-mężczyźni zinterpretują różne zachowania, emocje i psychologiczne wzorce wyniesione z domu rodzinnego. Jedyna tancerka w zespole reprezentuje różne typy kobiet w ich życiach: matkę, kochankę, siostrę, rywalkę.

Spektaklem „Mommy Issues” Cecilia będzie kontynuować swoje poszukiwania w temacie wzorców psychologicznych powiązanych z rodziną. Swoją pracę nad tymi kwestiami rozpoczęła w 2015 roku spektaklem „Mum’s The Word” oraz filmem tanecznym „SHE/HER” zajmującym się relacjami matki i córki. W przypadku „Mommy Issues” sięgnie po męską stronę tematu oraz będzie badać, jak każdy z performerów radzi sobie z tą kwestią w ich własnym życiu.

Efekty pracy tancerzy oraz znanej choreografki będzie można podziwiać podczas premiery spektaklu „Mommy Issues” 26 listopada w Teatrze Rozbark.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon