Obudzić Szymona

Zanim wydarzyła się tragedia w bytomskiej szkole baletowej, był jednym z jej najzdolniejszych uczniów, lubiany, nagradzany na konkursach. Z wielkimi marzeniami, chciał studiować w Royal School i zostać sławnym tancerzem.

Byt byjork

Niestety, w styczniu 2007 roku w bytomskiej szkole doszło do tragedii. Szymon powiesił się w toalecie z powodu molestowania go przez jedną z nauczycielek. Udało się go odratować, ale od tamtej pory znajduje się w śpiączce. To już osiem lat. Chłopiec potrzebuje rehabilitacji, rodzice mają nadzieję, że zostanie zakwalifikowany do zabiegu wszczepienia stymulatora, na co potrzebne są spore pieniądze.

Dlatego w sobotę, 10 grudnia o 17:00 Liga Kobiet Nieobojętnych oraz bytomianie Anna Bielak-Dworska i Bartosz Dworski serdecznie zapraszają do Teatru Rozbark na „ByJork – co Bytom ma wspólnego z Nowym Jorkiem”. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane prace młodych artystów z Bytomia, które zostaną zlicytowane, aby wesprzeć rodziców Szymona w walce o jego wybudzenie.

W programie imprezy znalazły się: wernisaż Bartosza Dworskiego, prezentujący dokument fotograficzny o Nowym Jorku połączony z rozmową z naszym gościem Przemo Łukasikiem, pokaz mody inscenizowany jako ulica Nowego Jorku (ruch sceniczny: Anna Majer, projekt i realizacja kolekcji: Anna Bielak-Dworska), standardy nowojorskie i utwory taneczne w wykonaniu Mari Yamaguchi, Tomasza Kołakowskiego i gości, spektakl teatralny Głosy Bliźniaczych Wież - prezentacja Centrum Inicjatyw Artystycznych z Wrocławia.

W trakcie wydarzenia będzie możliwość zakupu cegiełek o wartości 20 i 50 zł. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rehabilitację dla Szymona.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Piotr mankiewicz

Piotr Mankiewicz był Indianerem. Szacunek do Hajmatu

Grzegorz kulik

Grzegorz Kulik, bytomianin o godce i języku regionalnym

Choinki pod choinke rmf fm

RMF FM rozda choinki w Bytomiu. Za darmo!

Akcja Lato w mieście

Trwa akcja lato w mieście - lista atrakcji w Bytomiu

Byt michal rejner

Artysta industrialny. Dla sztuki wystąpił w TV... bez spodni

Wedrujace obrazy

Obrazy wędrują po mieście

Byt DSC 0616make

Grzegorz Kulik o języku śląskim, tłumaczeniach książek