Dworzec do wystrojenia

Na bytomskim dworcu kolejowym pojawiła się wielka choinka. Jak co roku jej przystrojeniem na święta zajmą się sami mieszkańcy.

Byt choinka dworzec

W holu dworca choinka pojawiła się po raz pierwszy w 2013 roku. Wówczas to miejsce odstraszało swoim wyglądem. Ściany były odrapane, wszędzie śmierdziało, a po kątach spali bezdomni. Zielone drzewko miało nieco "ocieplić" tę smutną przestrzeń i pokazać, że bytomianom zależy, aby tutejszy dworzec był wizytówką miasta.

Mimo, iż rok później hol przeszedł generalny remont, to choinka powracała do niego co roku. Za każdym razem bytomianie własnoręcznie przygotowują ozdoby na kolejowe drzewko, natomiast wspólnemu strojeniu zawsze towarzyszy mnóstwo atrakcji; koncerty, spektakle, czy występy taneczne w wykonaniu młodzieży w Bytomia.

W tym roku choinka znów pojawiła się w holu dworca. Ustawił ją tam Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej. Jutro, 10 grudnia, o 12:00 odbędzie się jej zdobienie. Każdy może przynieść wcześniej przygotowane przez siebie bombki lub stworzyć je na miejscu wraz z animatorkami Magicznej Krainy, które w sobotę przeprowadzą warsztaty tworzenia ozdób świątecznych. Dzieci z pewnością ucieszą się z obecności Świętego Mikołaja rozdającego słodkości, a starsi bez wątpienia nie wzgardzą piernikami upieczonymi specjalnie na tę okazję przez Muzeum Chleba. Jak co roku, nie zabraknie występów artystycznych, natomiast w trakcie imprezy zostanie odsłonięta szopka stworzona przez Józefa Droszczaka, rzeźbiarza ludowego z Brennej.

Wspólne strojenie choinki na dworcu potrwa do 15:00. Bytomski.pl gorąco zachęca do udziału w tym wydarzeniu!

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski5 becek bytom kultura katarzyna groniec wiszce ogrody 1

Kwiaty na Kamieniach - a w niedzielę Groniec

Bytomski5 herb mapa

Mamy cały program obchodów 760-lecia!

Bytomski5 kawiarnia w cechowni

Co proponuje Teatr Tańca i Ruchu Rozbark?

Bytomski4 MFL 975px 3451

Opera Śląska zaprasza w sylwestra i nowy rok

Bytomski2 JUBIL Ochamna 975px 345

BORYS GODUNOW w ramach obchodów jubileuszu...

Finisaż, a nie wernisaż w Muzeum Górnośląskim

Bytomski2 WYSTAWA14

Miechowicki pałac na zdjęciach - FOTOrelacja