Dworzec do wystrojenia

Na bytomskim dworcu kolejowym pojawiła się wielka choinka. Jak co roku jej przystrojeniem na święta zajmą się sami mieszkańcy.

Byt choinka dworzec

W holu dworca choinka pojawiła się po raz pierwszy w 2013 roku. Wówczas to miejsce odstraszało swoim wyglądem. Ściany były odrapane, wszędzie śmierdziało, a po kątach spali bezdomni. Zielone drzewko miało nieco "ocieplić" tę smutną przestrzeń i pokazać, że bytomianom zależy, aby tutejszy dworzec był wizytówką miasta.

Mimo, iż rok później hol przeszedł generalny remont, to choinka powracała do niego co roku. Za każdym razem bytomianie własnoręcznie przygotowują ozdoby na kolejowe drzewko, natomiast wspólnemu strojeniu zawsze towarzyszy mnóstwo atrakcji; koncerty, spektakle, czy występy taneczne w wykonaniu młodzieży w Bytomia.

W tym roku choinka znów pojawiła się w holu dworca. Ustawił ją tam Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej. Jutro, 10 grudnia, o 12:00 odbędzie się jej zdobienie. Każdy może przynieść wcześniej przygotowane przez siebie bombki lub stworzyć je na miejscu wraz z animatorkami Magicznej Krainy, które w sobotę przeprowadzą warsztaty tworzenia ozdób świątecznych. Dzieci z pewnością ucieszą się z obecności Świętego Mikołaja rozdającego słodkości, a starsi bez wątpienia nie wzgardzą piernikami upieczonymi specjalnie na tę okazję przez Muzeum Chleba. Jak co roku, nie zabraknie występów artystycznych, natomiast w trakcie imprezy zostanie odsłonięta szopka stworzona przez Józefa Droszczaka, rzeźbiarza ludowego z Brennej.

Wspólne strojenie choinki na dworcu potrwa do 15:00. Bytomski.pl gorąco zachęca do udziału w tym wydarzeniu!

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Oskar Podolski warsztaty

Muzyk Chylińskiej będzie uczył bytomian grać na perkusji

Parowóz Ryś

Przemytnicy, kontrole w pociągu. Zresztą przeżyjcie to sami

Kościół Świętego Ducha oczami archeologa

„Kościół Świętego Ducha oczami archeologa”

Roman Kostrzewski

Pogrzeb Romana Kostrzewskiego - 18 lutego 2022 r. w Bytomiu

Mariusz Świątczak, uczestnik "The Voice of Poland" z Bytomia

Mariusz Świątczak z Bytomia w "The Voice of Poland"

Bytomski2 teatromania samochodowka

Spektakl na ścianie Samochodówki - VIDEO

Bytom Energia Rocka - Habakuk