II liga: zimą będzie dużo grania i testowania

Już 9 stycznia piłkarze Polonii Bytom rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej. Zawodników czeka ciężka praca, która będzie często przerywana meczami sparingowymi, których będzie aż trzynaście. To bierze się z tego, że trener Andrzej Orzeszek ma w planach przetestować wielu zawodników.

Z pewnością wielu bytomskich kibiców od 26 listopada nie spogląda na tabelę II ligi. To wtedy Polonia przegrała z Olimpią Elbląg aż 1:5 i stało się pewne, że całą zimę niebiesko-czerwoni spędzą na ostatnim miejscu. Wiosna zapowiada się bardzo nerwowo, bo do miejsca gwarantującego utrzymanie brakuje aż pięciu punktów.

Przed trenerem Andrzejem Orzeszkiem mnóstwo pracy. Wprawdzie pod jego wodzą bytomianie zaczęli grać lepiej, ale to nie przełożyło się na pokaźną liczbę punktów. Jak przyznał w kilku wywiadach, największą bolączką był brak skutecznego napastnika.

Możliwe, że przy Olimpijskiej pojawi się Takesure Chinyama, który znany jest z gry w Legii Warszawa, w której przed laty został królem strzelców Ekstraklasy. Problemy są jednak trzy. Pierwszy to jego wiek, bo napastnik z Zimbabwe ma 34 lata. Drugi to fakt, że już kilka lat jest poza poważnym futbolem. Trzeci to z kolei nadwaga, z którą zagrał w sparingach po jesiennych zmaganiach w II lidze.

Szkoleniowiec Polonii szykuje się zatem na wielkie testowanie podczas zimowych przygotowań. Na razie niewiele mówi się o personaliach. W dodatku nie będzie łatwo skłonić piłkarzy do związania się kontraktem z bytomskim klubem, o czym Andrzej Orzeszek mówi w "Gazecie Wyborczej".

- To są trudne tematy, a moja pozytywna rekomendacja, to za mało. Zimowe okno transferowe jest trudne. Większość graczy ma ważne umowy, które wygasną dopiero z końcem sezonu. Sytuacja Polonii również nie zachęca do tego, żeby wiązać się z nami długoterminowy umowami. Spodziewam się raczej krótkich, zadaniowych kontraktów. Wypożyczeń. Będziemy szukali piłkarzy, którzy pomogą nam obronić miejsce w drugiej lidze - tłumaczy.

Okazji do testowania na pewno nie zabraknie, bo z planu przygotowań wynika, że w ciągu miesiąca Polonia rozegra aż trzynaście sparingów. Bytomianie będą grać co kilka dni, a czasami nawet dwa razy w ciągu jednej doby. To wszystko ma pomóc w sprawdzeniu testowanych zawodników, a także zgraniu tych, którzy o punkty walczyli już jesienią. Ponadto udało się zorganizować krótki obóz przygotowawczy w Gutowie. Plan sparingów wygląda następująco:

21.01 - Zagłębie Sosnowiec
21.01 – Stal Chełm Śląski
25.01 - Unia Turza Śląska
28.01 - MKS Kluczbork
1.02 - Widzew Łódź
4.02 - GKS Tychy
8.02 - Pniówek Pawłowice Śląskie
11.02 - sparing wewnętrzny
15.02 - Ruch Zdzieszowice
18.02 - sparing do ustalenia
22.02 - Odra Opole
25.02 - Sarmacja Będzin
25.02 - Zagłębie Sosnowiec

Trener Orzeszek skomentował także wiadomości o ogłoszeniu przetargu na budowę kompleksu sportowego przy ulicy Olimpijskiej. - To doskonała wiadomość. Sygnał, że w Bytomiu traktują piłkę poważnie i chcą silnej Polonii - a już najlepiej w Ekstraklasie. Do tego rzecz jasna daleka droga, ale jeżeli nie będziemy sobie stawiać takich celów, to będziemy trwać w tym marazmie.

Pierwszy mecz ligowy w 2017 roku piłkarze Polonii Bytom rozegrają w weekend 4-5 marca. Przeciwnikiem będzie Warta Poznań, a więc jeden z konkurentów w walce o utrzymanie.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt 138636761 4036339793057417 7702037426542735434 o

III liga. Testowanie nadal trwa. Polonia Bytom...

Byt Stal Brzeg grafika na strone Szombierki

To może być piękny koniec roku. Oglądaj mecz...

Byt Grafika ligowa vs Pniowek na strone

Czas nadrabiać zaległości. Polonia gra z...

Byt szombierki bytom

Oglądaj Szombierki Bytom - LKS...

Byt v kol ekstr mps 20 bytom łódź

Piłka wodna: Polonia Bytom na półmetku liderem!

Byt 3p1dv96bafqp531rrk5of1alq1f0ib

Hokej: lodowisko zaczyna tętnić życiem....

Byt pilki bramka polonia

Piłka nożna: Nadzieja gromi lidera, Rozbark...