Pada śnieg - stok narciarski otwarty

Zima na całego opanowała Górny Śląsk. Opady śniegu, które mają miejsce w ostatnich dniach pozwoliły na otwarcie wyciągów narciarskich w Bytomiu. Pierwszy raz w tym roku na nartach będzie można pozjeżdżać dzisiejszego popołudnia.

Dotąd aura nie rozpieszczała ośrodka Dolomity Sportowa Dolina. Nie dość, że w listopadzie i grudniu niemal nie padał śnieg, to temperatura często była na plusie, co uniemożliwiało sztuczne naśnieżenie stoku w Suchej Górze. Pod koniec roku kilkakrotnie próbowano tego dokonać, ale za chwilę wszystko się roztapiało z powodu ocieplenia na dworze.

Na szczęście pogoda wreszcie dopisała i od kilku dni warstwa białego puchu systematycznie rośnie. Dzięki temu DSD wreszcie mogły ogłosić otwarcie stoku i uruchomienie wyciągów. Pierwszy raz w tym roku będzie można zjechać na nartach lub snowboardzie dziś o godzinie 15:00. Z tej okazji bilety na zjazdy pomiędzy 15:00 a 16:00 będą darmowe.

Według prognoz mrozy powinny utrzymać się przez kolejne dni. W piątek w nocy temperatura w Bytomiu ma spaść do minus 17 stopni Celsjusza. Warunki na stoku powinny więc pozostać dobre.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt nasniezanie dsd

Na narty znów do Bytomia [CENNIK i GODZINY...

Byt dsd restauracja pod progiem

Segiet w UNESCO, a miasto nie chce DSD

Początek sezonu narciarskiego w DSD

Sport dolina grudzien 2021

Sezon na bytomskim stoku narciarskim ruszył na całego

DSD: biegali i jeździli na rowerach

I Bytomski Piknik Sportowy na DSD - TRWA...

Polonia bytom gks jastrzebie sparing

Do ligi dwa tygodnie, a Polonia Bytom regularnie wygrywa