Rekordowy rok Bytomski.pl

Nasz serwis drugi raz w swojej historii zanotował ponad milion wizyt w ciągu roku. Udało nam się pobić nasz rekord wizyt sprzed dwóch lat! Oprócz tego w minionym roku obchodziliśmy okrągłe, dziesiąte urodziny!

Byt bytomski wstazka1

Domenę Bytomski.pl zarejestrowaliśmy w połowie października 2006 roku. Nieco wcześniej nasz serwis funkcjonował jako bytomskie forum dyskusyjne pod adresem Forum.Bytom.pl, który utworzono w maju tego samego roku. To oznacza, że już za kilka miesięcy Bytomski.pl dołączy do grona nastolatków ;).

Przez te wszystkie lata udawało nam się sukcesywnie zwiększać popularność naszego medium. Liczba odwiedzin Bytomski.pl z roku na rok coraz bardziej rosła. Według danych Google Analytics w 2008 roku ilość wizyt wyniosła 217,6 tysięcy, ale już w 2014 roku osiągnęła przeszło ponad milion.

bytomski 2008 2016 m

Niewielkie spadki odwiedzin zaliczyliśmy w 2013 i 2015 roku. Za pierwszym razem przyczyną było wprowadzenie przez nas rewolucyjnych zmian w szacie graficznej i układzie serwisu, co spowodowało, że część czytelników na pewien czas od nas odeszła. Jednak już rok później liczba wizyt wzrosła skokowo o 45%. Powodem drugiego spadku odwiedzin było zaprzestanie wydawania naszej gazety w styczniu 2015 roku, ale i tym razem szybko odrobiliśmy straty.

2016 rok - jak przystało na rok jubileuszowy - był dla nas rekordowy. Od 1 stycznia do 31 grudnia liczba wizyt wyniosła 1 milion 17 tysięcy! Warto podkreślić, że nie był to rok wyborczy. W okresie kampanii wyborczej mieszkańcy częściej poszukują informacji, przez co wyniki mediów lokalnych zawsze podskakują do góry. Tymczasem ubiegły rok przypadał na sam środek trwającej kadencji, co pokazuje, że wzrost popularności Bytomski.pl rzeczywiście wynikał z doboru interesujących tematów, a nie z rywalizacji polityków.

Cieszymy się, że Bytomski.pl wciąż przyciąga nowych czytelników. Nasz serwis umacnia się na pozycji lidera na rynku mediów lokalnych w Bytomiu. W drugą dekadę naszej działalności wchodzimy z nowym partnerem: "Gazetą Bytomską". To młody tytuł, ukazujący się niemal od roku, ale dystrybuowany w nakładzie 20 tysięcy egzemplarzy - ponad dwukrotnie większym od 60-letniego "Życia Bytomskiego". Razem docieramy z naszymi informacjami do większej grupy odbiorców, niż jakiekolwiek inne media lokalne w Bytomiu.

Przed Bytomski.pl jest jeszcze wiele wyzwań i jesteśmy pewni, że jeszcze nie raz będziemy mogli informować o naszych kolejnych sukcesach. Pozostańcie z nami kolejne 10 lat - do zobaczenia w 2026 roku! :)

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!