Śmiertelnie pobił kolegę

Na osiedlu domków jednorodzinnych przy ul. Kwiatowej miało miejsce tragiczne zdarzenie. W jednym z opuszczonych domów został śmiertelnie pobity 55-letni mężczyzna. Prawdopodobnie sprawcą jest jego kolega.

Byt 39 398351

Jak informuje Komenda Miejska Policji po otrzymaniu zgłoszenia o poturbowanym mężczyźnie w jednym z pustostanów przy ul. Kwiatowej na miejsce wysłano funkcjonariuszy. Policjanci znaleźli tam zwłoki 55-letniego bytomianina.

W trakcie wyjaśniania okoliczności śmierci mężczyzny ustalono, że w budynku z denatem zamieszkiwało kilka innych osób, które przewieziono do bytomskiej komendy. Na podstawie zeznań świadków śledczy przyjęli kilka wersji zdarzenia. Po przeanalizowaniu zebranego materiału dowodowego postanowiono zatrzymać 43-latka.

Obaj mężczyźni mieli znać się od dłuższego czasu i razem pomieszkiwali w opuszczonym budynku przy ul. Kwiatowej. Pustostan często był miejscem libacji alkoholowych. Podczas jednej z nich uczestnicy imprezy spostrzegli, że ich kolega został pobity, w wyniku czego prawdopodobnie zmarł.

Śledczy ustalili, że pobicia dopuścił się wspomniany 43-latek, który od blisko miesiąca znęcał się fizycznie nad pokrzywdzonym. Podejrzanemu mężczyźnie postawiono zarzuty, natomiast sąd zadecydował o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 12 lat więzienia.

fot. KMP Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Bytom zaginiona alicja

Zaginęła 14-letnia Alicja. Policja prosi o pomoc

Bytom wypadek

Wypadek w śródmieściu Bytomia. Duże utrudnienia w ruchu

Zderzenie samochodu osobowego i autobusu

Zderzenie osobówki i autobusu na ul. Józefa Piłsudskiego

Poszukiwani biedronka

Rozpoznajesz ich? Powiadom bytomską Policję

Roman ciurleja

Zaginął chłopak z Bytomia. Pomóż go odnaleźć

O krzysztof pietruszkiewicz

Bytomski kapłan zasłabł podczas mszy