Czubówna znów czyta o bytomskiej zieleni! [VIDEO]

Powstał kolejny film, w którym słynna Krystyna Czubówna opowiada o walorach bytomskiej przyrody. Po Miechowickiej Ostoi Leśnej, rezerwacie Segiet i zabytkowych parkach przyszedł czas na produkcję poświęconą zieleni miejskiej w Bytomiu.

Byt zielen miejska bytom

Filmy zrealizowane przez świętochłowicką firmę OPEN Group dla gminy Bytom cieszą się dużą popularnością. Pierwszy z nich przedstawiający zespół przyrodniczo-krajobrazowy w Lesie Bytomskim obejrzało na YouTube już niemal 40 tysięcy internautów. Kolejne na liczniku mają po kilkanaście tysięcy wyświetleń.

Nic dziwnego - twórcom udało się w atrakcyjny sposób pokazać urodę tutejszych enklaw zieleni, których mamy naprawdę sporo. Aż 20% powierzchni miasta stanowią tereny leśne i parki. Każde z nich są bogate pod względem przyrodniczym, lecz również historycznym. W dotychczas zrealizowanych filmach możemy przekonać się o tym, jak bardzo są atrakcyjne i dzięki narracji Krystyny Czubówny poznać wiele interesujących informacji o występujących w nich gatunkach fauny i flory.

Po filmach o dużych obiektach leśnych i parkowych Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zamówił kolejną produkcję. Tym razem poświęconą mniejszym zieleńcom, które jednak są nie mniej ciekawe od Fazańca, czy parku Wincklerów.

djembed

Na nowym filmie pt. "Zieleń miejska w Bytomiu" zobaczymy m.in. parki Grota w Suchej Górze, Amendy w Łagiewnikach i Mickiewicza w Rozbarku, miechowicie skwery oraz place Słowiański, Akademicki, Targalskiego i Sikorskiego. Ponownie widzom opowiada o nich Krystyna Czubówna, zachwalając ich walory przyrodnicze i architektoniczne.

Film można już oglądać w Internecie, natomiast w czwartek, 9 lutego o 17:00, w Biurze Promocji Miasta przy Rynku 7 odbędzie się publiczna projekcja. Pierwsze 30 osób, które przyjdą na pokaz otrzyma za darmo płytę DVD z filmem wraz z książeczką. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Zobacz poprzednie filmy o bytomskiej przyrodzie

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon