Gazele z Bytomia

Bytomskie firmy kolejny raz zostały wyróżnione w konkursie "Gazele Biznesu". W tym roku tytuł otrzymało, aż dwanaście przedsiębiorstw z naszego miasta.

Byt gazele biznesu 2016

"Biznes" to słowo, które mało komu kojarzy się z Bytomiem. Masa opuszczonych sklepów przy samym Rynku i ul. Dworcowej, najwyższe bezrobocie w województwie i puste strefy gospodarcze, to współczesny obraz naszego miasta. Mimo to istnieje grono firm, które od lat udowadniają, że w Bytomiu da się z powodzeniem robić interesy.

Pokazuje to kolejna edycja konkursu "Gazele Biznesu" organizowanego przez redakcję gazety "Puls Biznesu" i wywiadowni gospodarczej Coface Poland. Jego twórcy od 2000 roku weryfikują dane finansowe zgłaszanych firm i na ich podstawie przyznają tytuły "Gazel". Gazela to firma małej lub średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów.

W tegorocznej edycji wyróżnienia przyznano aż dwunastu firmom z Bytomia, podczas gdy przed rokiem bytomskich "Gazel" było tylko osiem. Tytuł przyznano: ABISAL Sp. z o.o., Sponsor Plus sp. z o.o., BUDOSPRZĘT sp. z o.o., NEXUS sp. z o.o., DEKORDOM sp. z o.o., EKOPROD sp. z o.o., EMITECH sp. z o.o., Zakład Izolacji Ogniotrwałych sp. z o.o., MAXI WAWRZKIEWICZ –Wawrzkiewicz sp.j., AND sp. z o.o., Interpast Plastik Products, Stalchem sp. z o.o.

Spośród bytomskich przedsiębiorstw w konkursie najlepszym wynikiem może się pochwalić firma ABISAL, której przychód wzrósł o 156% względem ubiegłego roku i wyniósł 12,6 mln zł. Spółka istnieje od 1990 roku, a dziś zajmuje się dystrybucją sprzętu sportowego. W swojej siedzibie przy ul. św. Elżbiety w Karbiu zatrudnia 20 osób. Z kolei najdłuższy staż w konkursie ma firma Sponsor Plus. W tym roku już szósty raz otrzymała tytuł "Gazeli". Jej przychody wzrosły o 153%.

fot. Sponsor Plus

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pokojowa manifestacja na Rynku w Bytomiu

Bytomianie solidarni z Ukrainą [ZDJĘCIA]

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

Nowy arcybiskup archidiecezji katowickiej Adrian Galbas

Nowy arcybiskup diecezji katowickiej pochodzi z Bytomia!

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT