Beata Pacut ze srebrem w Pradze

Zawodniczka Czarnych Bytom zdobyła srebrny medal podczas turnieju European Open w Pradze. To jej kolejny świetny występ na międzynarodowych zawodach.

Byt beata pacut praga

W sobotnim turnieju w stolicy Czech wzięło udział pięć zawodniczek z bytomskiego klubu: Ewa Konieczny (48 kg), Sonia Lniany (63 kg), Marta Wykupil (63 kg), Barbara Białas (70 kg) i Beata Pacut (78 kg). Ostatnia z tego grona uzyskała najlepsze wyniki. 21-latka pokonała Ukrainkę Hannę Antykalo, Brytyjkę Emmę Reid, a także Holenderkę Larissę Groenwold. W finale spotkała się z Brazylijką Samantą Soares, która jako jedyna skutecznie stawiła jej opór. Ostatecznie Beata Pacut zakończyła zawody ze srebrnym medalem.

Jej koleżanka z klubu, Ewa Konieczny, zajęła miejsce tuż za podium. Pierwszy pojedynek był dla niej szczęśliwy, gdyż pokonała w nim przez waza-ari Finkę Marianne Kosonen. W drugim spotkaniu niestety musiała uznać wyższość Turczynki Gulkader Sentruk. Następnie zmierzyła się z reprezentantką Wielkiej Brytanii, Kelly Staddon, z którą wygrała poprzez ippon. W ostatniej walce stanęła przeciwko Niemce Katharinie Menz, która jednak pokonała zawodniczkę Czarnych przez waza-ari.

fot. Czarni Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon