Bytomskie hokeistki znów złote!

Kobieca drużyna hokeja Polonii Bytom po raz szósty sięgnęła po tytuł Mistrza Polski. W sobotnim meczu ze Stoczniowcem Gdańsk ostatecznie udowodniły, że w tym sezonie są najlepsze.

Byt polonia 6 mistrzostwo

Rozgrywki finału play-off Polskiej Ligi Hokeja Kobiet są rozgrywane do dwóch zwycięstw. Za pierwszym razem starcie Polonii z gdańskimi zawodniczkami zakończyło się wynikiem 5:2. Następnie oba zespoły spotkały się w Bytomiu. W Stodole dziewczyny z Polonii poczuły się jeszcze bardziej pewne siebie i od samego początku narzuciły rywalkom wysokie tempo.

djembed

Pierwsza bramka dla bytomskiej drużyny padła już po dwóch minutach. Na kolejną trzeba było czekać kilkanaście minut, lecz 32 sekundy później nasze hokeistki trzeci raz wprowadziły krążek do bramki gdańszczanek. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 3:0 dla Polonii, w drugiej bytomianki zwiększyły swój wynik o następne 2 gole, natomiast w ostatnich 10 minutach zdobyły jeszcze 4 punkty. Najskuteczniejszą zawodniczką meczu była Karolina Późniewska, która aż pięciokrotnie zdołała przechytrzyć rywalki.

Kobiecy zespół Polonii Bytom zwyciężył ze Stoczniowcem 9:0 i tym samym po raz szósty zdobył tytuł Mistrza Polski.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt 73 tour de pologne

Tour de Pologne w Bytomiu! [TRASA / VIDEO]

Byt polonia krzywy domek napis

II liga: Polonia zmieniła trenera i oberwała od...

Byt szombierki bytom

III liga: Szombierki zatrzymały lidera!

Byt klub skarpa bytom

Najsilniejsi faceci w Europie są z Bytomia

Tenis: dwa medale Górnika w mistrzostwach Polski

Tenis stołowy: dwa zwycięstwa pozwoliły wrócić...

Sprintem przez boiska: Polonia wygrywa, a...