Polonia czekała na to 16 lat!!!

Hokejowa Polonia Bytom zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski! Ostatni tak duży sukces drużyna odniosła w 2001 roku. Kibice musieli zaczekać aż 16 lat, by znów cieszyć się takim osiągnięciem.

Byt polonia braz

Bytomska drużyna jest sześciokrotnym zdobywcą tytułu Mistrza Polski, jednak największe sukcesy święciła w latach 80' i 90' XX wieku. Przez ostatnie dwie dekady klub walczył o przetrwanie, lecz w 2001 roku zawodnikom udało się znów sięgnąć po brąz. Niestety na powrót Polonii do krajowej czołówki trzeba było czekać kilkanaście lat.

Szansa na sukces pojawiła się w tegorocznej edycji Pucharu Polski. Polonii udało się dostać do grona czterech najlepszych drużyn Polskiej Hokej Ligi, pomiędzy którymi rozegrała się walka o trofeum. W pierwszej kolejności bytomski zespół zmierzył się z GKS Tychy, ale tyszanie okazali się być lepsi. W walce o trzecie miejsce Polonia podjęła TatrySki Podhale Nowy Targ, które pokonała na wyjeździe 3:1. W kolejnym spotkaniu, już na bytomskim lodzie, o rozstrzygnięcie było znacznie trudniej.

djembed

O zwycięstwie zadecydowała dogrywka. Wynik meczu rozstrzygnął w 67. minucie napastnik bytomian Błażej Salamon. Tym samym Polonia Bytom pokonała 19-krotnych mistrzów polski ustalając wynik na 1:0.

To kolejny tak duży sukces bytomskiego klubu. W ostatnich tygodniach mistrzostwo kraju zdobyła drużyna kobiet, natomiast zespół amatorów sięgnął po złoto w Śląskiej Amatorskiej Ligi Hokeja.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Drużyna Mistrzyń Świata Juniorów w Brydżu Sportowym

Bytomianki zdobyły medale Mistrzynie Świata i Europy

Xtreme Fitness Bytom już wkrótce świętuje 7. urodziny!

Xtreme Fitness Bytom już wkrótce świętuje 7. urodziny!

DUS05828

Szombierki skończyły rundę niechlubną serią

306726415 510465657746784 5543194865292368196 n

Hokeiści zaczynają się rozpędzać. To był perfekcyjny tydzień

Polonia bytom odra opole sparing

Odmieniona Polonia ograła I-ligowca. Obiecujący początek

Polonia lks koszykowka 2 liga

Niech w Skarpie znowu będzie gorąco

Hokeistki Polonii Bytom będą bronić tytułu

Czas na walkę o złoto. Hokeistki zameldowały się w finale