Kronika Policyjna: 10 kwietnia [przegląd]

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

Byt 39 410435

Poszukiwany włamywacz w rękach policjantów

19-letni mieszkaniec Bielska-Białej wpadł w ręce policjantów z komisariatu w Szombierkach. Mężczyzna działając wspólnie ze znajomą okradł swojego sąsiada. Okazało się, że złodziej był już poszukiwany do odbycia kary za podobne przestępstwa. Teraz grozi mu 10 lat więzienia.

W miniony piątek śledczy z komisariatu IV zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży z włamaniem do mieszkania przy ulicy Olszewskiego. Łupem sprawcy padł laptop, wkrętarka oraz dokumenty. 19-letni mieszkaniec Bielska-Białej wykorzystał nieobecność właściciela lokalu i dostał się do środka przez okno, która chwilę wcześniej sam otworzył. Okazało się bowiem, że sprawca znał poszkodowanego i często u niego bywał. Stróże prawa ustalili również, że młodzieniec działał wspólnie ze znajomą kobietą. Teraz oboje odpowiedzą przed sądem. Za włamanie grozi im kara 10 lat pozbawienia wolności. 19-latek już trafił do więzienia, gdyż był poszukiwany za podobne przestępstwa.

"Nietrzeźwy" weekend

Bytomska drogówka zatrzymała w miniony weekend 3 pijanych kierowców w wieku od 21 do 44 lat. Amatorzy jazdy na "podwójnym gazie" mieli od 1 do prawie 3 promili alkoholu w organizmie. Grozi im utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Pierwszy z amatorów jazdy na „podwójnym gazie” został zatrzymany w piątek na ulicy Narutowicza. 44-latek z Bytomia jadący VW Touranem mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie najechał na policyjny radiowóz. W sobotę około godziny 10:30 na ulicy Krzyżowej w ręce mundurowych wpadł 42-letni kierowca motoroweru, którego badanie alkomatem wykazało prawie promil. Kilka godzin później stróże prawa zatrzymali do kontroli osobowego fiata. Od 21-letniego kierującego wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy sprawcy odpowiedzą przed sądem. Grozi im utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia.

Podsumowanie działań "Pieszy"

Bytomska drogówka podsumowała działania „PIESZY”. Mundurowi ujawnili liczne wykroczenia nakładając łącznie 27 mandatów karnych. Akcja, której celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, prowadzona była w czwartek.

Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Dynamiczny wzrost liczby osób zmotoryzowanych potęguje stopień zagrożenia dla ich życia i zdrowia. W czwartek policjanci drogówki prowadzili działania "PIESZY". Mundurowi zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowanie świeżo upieczonych kierowców wobec pieszych. Zwracano uwagę na prawidłowe przemieszczanie się pieszych na oznakowanych przejściach. Za poruszanie się niezgodnie z przepisami nakładano mandaty. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na młodych kierowców i ich zachowanie względem pieszych.

Mundurowi nałożyli 27 mandatów karnych, w tym 7 na pieszych i 20 na kierowców. Piesi popełniali wykroczenia przechodząc w miejscach niedozwolonych oraz na czerwonym świetle. Kierowców karano za inne wykroczenia nie związane z ruchem pieszych oraz za nieprawidłowy przejazd przez przejście dla pieszych.

Kryminalni przejęli blisko 250 porcji amfetaminy

Bytomscy policjanci przejęli prawie 250 porcji narkotyków. Zatrzymano 41-letnią kobietę, która amfetaminę ukrywała w mieszkaniu przy ul. Nawrota. Bytomianka trafiła do policyjnego aresztu. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi jej do 3 lat więzienia.

Blisko 250 porcji amfetaminy nie trafi na bytomskie ulice. Kryminalni z bytomskiej komendy prowadzili działania przeciwko przestępczości narkotykowej. Wynikiem ich pracy było zatrzymanie 41-latki. Kobieta w swoim mieszkaniu przy ul. Nawrota ukrywała narkotyki. Stróże prawa przejęli blisko 250 porcji amfetaminy. Czarnorynkowa wartość narkotyków to prawie 1 tysiąc złotych. Bytomianka trafiła do policyjnego aresztu. Kobieta usłyszała już zarzut. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi jej do 3 lat więzienia.

Zatrzymanie prawa jazdy za potrącenie pieszej na pasach

Bytomscy śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w środę w Stroszku. Jadący renaultem 53-latek potrącił na pasach kobietę. 55-letnia bytomianka doznała ogólnych obrażeń ciała. Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło w środę ok. godziny 9.30 przy ulicy Strzelców bytomskich. Z wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że 53-latek prawdopodobnie nie ustąpił kobiecie pierwszeństwa na przejściu dla pieszych. Na skutek zdarzenia mieszkanka Bytomia doznała ogólnych obrażeń ciała. Kierowca jak i piesza byli trzeźwi. Mundurowi z drogówki zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku wyjaśniają śledczy z bytomskiej komendy.

Pamiętajmy aby wzmóc czujność poruszając się po drogach. Kierowcy powinni szczególnie zwiększyć uwagę w rejonie przejść dla pieszych. Natomiast piesi wzmóc ostrożność przechodząc przez jezdnię. Dla własnego bezpieczeństwa zalecamy używać elementów odblaskowych na ubraniu lub trzymanych przez nas plecakach, torbach. Tego typu elementy zdecydowanie szybciej pozwolą kierowcy dostrzec pieszego.

Potrącenie 3-latki

Policjanci z bytomskiej komendy wyjaśniają okoliczności wtorkowego wypadku z udziałem pieszej 3-latki. Dziecko potrącił samochód osobowy kierowany przez 25-letniego mieszkańca Bytomia. Dziewczynka po udzielonej pomocy medycznej wróciła do domu.

We wtorek ok. godziny 18.00 przy ulicy Antoniego Józefczaka doszło do wypadku drogowego. 25-letni mieszkaniec Bytomia kierując suzuki potrącił 3-letnią dziewczynkę. Jak wynika z wstępnych ustaleń policjantów dziecko prawdopodobnie wbiegło na ulicę wprost pod nadjeżdżający samochód. Pomocy lekarskiej młodej bytomiance na miejscu udzieliła załoga karetki pogotowia. Na szczęście dziewczynka nie wymagała hospitalizacji i wróciła do domu. Okoliczności i przyczyny wypadku badają teraz bytomscy śledczy.

Włamywacz w rękach kryminalnych

Kryminalni z bytomskiej komendy zatrzymali włamywacza. 22-latek w okresie od stycznia do lutego tego roku włamał się do mieszkania oraz do garażu. Łupem złodzieja padały metalowe przedmioty, które później sprzedawał na złomie. Bytomianin odpowie teraz przed prokuratorem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Bytomscy policjanci od lutego poszukiwali włamywacza. Zdarzenia miały miejsce przy ul. Floriańskiej oraz przy ul. Chorzowskiej. Złodziej w jednym przypadku włamał się do mieszkania, natomiast w drugim do garażu. Kradł metalowe przedmioty, które później sprzedawał na złomowcu. Straty jakie spowodował to ponad trzy tysiące złotych. We wtorek wieczorem w ręce kryminalnych z komendy wpadł 22-latek. Bytomianin trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj śledczy z komendy przedstawili mu dwa zarzuty za włamania. Teraz złodziej odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

38-latka kradła prąd

Policjanci z komisariatu przy ul. Rostka wspólnie z pracownikami firmy dostarczającej energię elektryczną sprawdzili stan instalacji elektrycznych i ujawnili kradzież prądu. „Lewe” podłączenie zlikwidowano w mieszkaniu przy ul. Prusa. 38-latce grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

Kontrolerzy z firmy energetycznej wspólnie z policjantami z komisariatu przy ul. Rostka przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie kradzieży prądu. Kontroli dokonano między innymi w budynkach przy ul. Prusa. Sprawdzając stan instalacji policjanci ujawnili przypadek podłączenia prądu „na lewo”. W miejscu, w którym powinien znajdować się licznik energii, była tzw „skrętka”. Nielegalne przyłącze zostało zlikwidowane i zabezpieczone przez prowadzących kontrole instalatorów. Przypominamy, że tego typu nielegalne podłączenia do instalacji elektrycznej grożą pożarem lub porażeniem prądem. Za kradzież energii elektrycznej 38-latce grozi do 5 lat więzienia.

Zderzenie 4 aut. Poszukiwany kierowca, który uciekł z miejsca wypadku

Bytomscy policjanci wyjaśniają okoliczności zderzenia 4 aut w zeszły poniedziałek. Zdarzenia miało miejsce ok godz. 10.00 przy ul. Chorzowskiej 90. Jadący skodą 74-latek gwałtownie zahamował przed autem, które wymusiło pierwszeństwo przejazdu. Spowodowało to, że jadący za nim renaultem 32-latek wjechał w jego tył. Następnie w te samochody uderzył opel oraz volkswagen. W wyniku zdarzenia obrażeń doznała 25-letnia pasażerka renaulta. Bytomska Policja poszukuje kierowcy, który uciekł z miejsca wypadku.

W miniony poniedziałek około godziny 10.00 przy ul. Chorzowskiej 90 w kierunku do centrum Bytomia miało miejsce zderzenie 4 aut. Z wstępnych ustaleń drogówki wynika, że z zatoczki tramwajowej wyjechał w kierunku centrum Bytomia samochód. Kierująca nim osoba wjeżdżając na drogę od razu wjechała na lewy pas jezdni. Takie zachowanie kierowcy spowodowało, że jadący skodą 74-latek nagle zahamował aby nie wjechać w zajeżdżający mu drogę samochód. Niestety jadący za nim renaultem 32-latek nie zdążył wyhamować i wjechał w tył skody. Następnie w renaulta wjechał opel kierowany przez 41-latka a w niego uderzył volkswagen, którego kierowcą była 41-letnia kobieta. W wyniku zdarzenia obrażenia odniosła 25-letnia pasażerka renaulta. Teraz okoliczności zdarzenia wyjaśniają bytomscy stróże prawa.

Bytomska Policja poszukuje osoby, która wymusiła pierwszeństwo na skodzie co doprowadziło do zderzenia 4 aut. Wszystkie osoby, które były świadkiem wypadku i mają informacje, które doprowadzą do ustalenia osoby, która odjechała z miejsca wypadku proszone są o kontakt z policjantami KMP Bytom tel. 32 388-82-00 lub każdą inną jednostką Policji tel. 997.

fot. KMP Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt 61 466795

Żołnierze z Bytomia ranni w wypadku. Potrzebna...

Byt 39 437895

Kronika Policyjna: 7 sierpnia [przegląd]

Byt 39 405636

Poznajesz ich? Mogli włamać się do kantoru

Byt cmentarz

Wszystkich Świętych w Bytomiu - utrudnienia i...

Byt 39 351106

Nożownik trafił za kratki

Byt 39 330970

Kronika Policyjna: 1 marca [przegląd]