Znów będą biegać w słusznym celu

Mieszkańcy Bytomia po raz kolejny będą mogli przyłączyć się do charytatywnej akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. Inicjatywa ma na celu promocję zdrowego trybu życia oraz pomoc potrzebującym poprzez aktywności fizyczne, takie jak bieganie, jazda na rowerze czy nordic walking. Udział w akcji jest bezpłatny i wymaga jedynie ściągnięcia prostej aplikacji.

Liczniki projektu Honorowy Dawca Energii Fortum ruszą 22 kwietnia 2017 roku. Darmowa aplikacja mobilna zliczać będzie kilometry przemierzone przez wszystkich użytkowników podczas ich aktywności. Następnie kilometry zostaną przeliczone na energię, której ilość przełoży się na realną pomoc finansową dla lokalnych organizacji. Akcja będzie się odbywała w pięciu lokalizacjach, w których działa firma Fortum: Bytomiu, Częstochowie, Płocku, Wrocławiu i Zabrzu. Co ważne, do projektu mogą przyłączyć się nie tylko osoby z tych miejscowości. Każdy ma możliwość wzięcia udziału w akcji wybierając miasto, które chce wspierać.

- Dzięki akcji Honorowy Dawca Energii Fortum każdy, kto lubi spędzać czas aktywnie, może równocześnie w łatwy sposób wspierać potrzebujących. Jestem przekonany, że po raz kolejny wszystkie miasta pokażą ducha rywalizacji i powalczą o jak najlepszy wynik, a tym samym o realne wsparcie finansowe dla wybranej organizacji, które nasza firma przekaże po zakończeniu obecnej edycji - mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

Do końca września 2017 roku, czyli do czasu wyłączenia liczników, kolejne porcje wyprodukowanej energii, liczonej w watogodzinach, są sumowane zarówno dla osób indywidualnych jak i całych miast. Po zakończeniu projektu, Fortum przekaże darowiznę na cele charytatywne każdej z 5 organizacji. Wysokość darowizny uzależniona będzie od miejsca w rankingu miast, czyli ilości energii zebranej przez użytkowników aplikacji wspierających dane miasto.

W tym roku beneficjentem akcji w Bytomiu jest Polski Związek Niewidomych - Koło W Bytomiu. Organizacja zrzesza dorosłych i dzieci niepełnosprawne z dysfunkcjami narządu wzroku w stopniu znacznym i umiarkowanym. Głównym celem działalności Koła jest objęcie opieką i wsparciem wszystkich osób, które straciły lub tracą wzrok, nauczanie ich samodzielnego funkcjonowania oraz przeciwdziałanie izolacji i poczuciu osamotnienia przez włączenie w aktywny nurt życia społeczno-zawodowego. Środki finansowe uzyskane przez organizację w ramach projektu Honorowy Dawca Energii Fortum zostaną przeznaczone na remont świetlicy terapeutycznej.

W poprzedniej edycji programu mieszkańcy wszystkich miast przebyli łącznie ponad 720 tysięcy kilometrów i wytworzyli dzięki temu ponad 36 megawatogodzin pozytywnej energii. Bytomianie aktywnie włączyli się do akcji i w jej trakcie pokonali ponad 178 tysięcy kilometrów, co zapewniło im drugie miejsce w ostatecznej klasyfikacji miast.

- Z przyjemnością objąłem patronatem kolejną edycję projektu realizowanego przez Fortum. Wierzę, że mieszkańcy Bytomia, którzy w ubiegłym roku tak dzielnie walczyli o zwycięstwo, w tym roku również aktywnie włączą się do tej charytatywnej akcji. Warto bowiem pamiętać, że najważniejszy jest cel, czyli zgormadzona w czasie projektu energia, która zamieni się w realną pomoc dla osób potrzebujących z naszego miasta - mówi Damian Bartyla, Prezydent Bytomia, który objął akcję honorowym patronatem.

Aplikacja HDEF przeznaczona jest na urządzenia mobilne wyposażone w system iOS lub Android. Jej użytkownicy mają dostęp do informacji o aktualnej pozycji, prędkości i czasie aktywności fizycznej, przebytym dystansie oraz ilości wytworzonej energii. Aplikacja posiada również opcję udostępniania osiągniętych wyników na portalu społecznościowym Facebook, a także możliwość synchronizacji z popularnymi programami, służącymi do mierzenia aktywności fizycznej. Bieżące informacje na temat akcji można znaleźć na stronie internetowej www.honorowydawcaenergii.fortum.pl oraz na Facebooku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Hala basen

Pływalnia i hala sportowa z energooszczędnym oświetleniem

Ryszard Grzegorczyk

Ryszard Grzegorczyk. Hokeista, który stał się legendą

Kamil rakoczy polonia bytom

Kamil Rakoczy już nie jest bezrobotny

Hokej polonia bytom mhl

Wiadomo, w której lidze zagrają hokeiści Polonii

Rolkowiska w bytomiu

Bytom nie miał żadnego rolkowiska. Teraz ma już DWA!

B4c4c0f04ca00bdd5a871e2d0060b71f

Jaki jest hokejowy początek roku dla Polonii Bytom?

DSC 2870 scaled

Polonia Bytom ma nową "strzelbę". Liczby ma obiecujące