Kronika Policyjna: 26 czerwca [przegląd]

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

Byt 39 430211

Kryminalni przejęli blisko 340 działek dilerskich amfetaminy i marihuanę

Prawie 340 działek dilerskich amfetaminy i marihuanę przejęli bytomscy policjanci. W sprawie zatrzymano 48-letnią kobietę, która narkotyki ukrywała w mieszkaniu przy ul. Karola Miarki. Bytomianka noc spędziła w policyjnym areszcie. Grozi jej do 10 lat więzienia.

Blisko 340 działek dilerskich amfetaminy nie trafi na bytomskie ulice. Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu prowadzili działania przeciwko przestępczości narkotykowej. Wynikiem ich pracy było zatrzymanie 48-latki, która w swoim mieszkaniu przy ul. Karola Miarki ukrywała środki odurzające. Śledczy przejęli blisko 340 działek dilerskiech amfetaminy oraz 31 gramów marihuany, a także zabezpieczyli wagę, woreczki strunowe i gotówkę. Kobieta noc spędziła w policyjnym areszcie. Teraz o jej losie zadecyduje prokurator i sąd. Za posiadanie i udzielanie narkotyków grozi jej nawet 10 lat więzienia.

Nietrzeźwy kierowca uciekał przed policją

Nawet 5 lat więzienia grozi 41-letniemu mieszkańcowi Bytomia, który mając 3 promile alkoholu w organizmie kierował samochodem. Mężczyzna zignorował sygnały policjantów nakazujące zatrzymanie się do kontroli i zaczął uciekać. Wpadł w ręce stróżów prawa po krótkim pościgu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Podczas jednej z ostatnich służb policjanci drogówki zauważyli na ulicy Witczaka kierującego fiatem ducato. Mundurowi dali kierowcy sygnały, nakazujące mu zatrzymanie samochodu. Kierowca zignorował je i zaczął uciekać. Stróże prawa ruszyli w pościg i na ulicy Matejki zatrzymali 41-latka. Okazało się, że Bytomianin był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 3 promile. Grozi mu teraz kara 5 lat pozbawienia wolności i nawet 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Nieletni sprawcy „wyrw” zatrzymani

Kryminalni z komendy zatrzymali nieletnich sprawców kradzieży na tak zwaną „wyrwę”. 15-latek i jego młodszy kolega w ciągu tygodnia okradli sześć starszych osób. Łupem złodziei padły torebki, portfele oraz łańcuszki. Teraz o ich losie zdecyduje bytomski sędzia rodzinny.

Kryminalni z komendy od tygodnia poszukiwali sprawców kradzieży na tzw. „wyrwę”. Do zdarzeń dochodziło między innymi przy ulicy Mickiewicza, Powstańców Śląskich, czy Chełmońskiego. Złodzieje okradali osoby starsze, a ich łupem padały torebki, portfele z dokumentami oraz łańcuszki. Prowadzone czynności operacyjne pozwoliły śledczym ustalić, a następnie zatrzymać sprawców tych kradzieży. 15-latek oraz jego 12-letni kolega przyznali się do sześciu czynów. Młodszy ze złodziei był również poszukiwany celem doprowadzenia do ośrodka wychowawczego. O ich dalszym losie zdecyduje Sąd Rodzinny w Bytomiu.

Podsumowanie działań pn. "Monitoring przejść dla pieszych, gwarantem bezpieczeństwa pieszego"

Bytomska drogówka podsumowała działania pn. „Monitoring przejść dla pieszych, gwarantem bezpieczeństwa pieszego”. Mundurowi ujawnili wykroczenia drogowe nakładając łącznie 27 mandatów karnych. Akcja, której celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, prowadzona była w środę.

Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Dynamiczny wzrost liczby osób zmotoryzowanych potęguje stopień zagrożenia dla ich życia i zdrowia. W środę policjanci drogówki prowadzili własne działania pn. „Monitoring przejść dla pieszych, gwarantem bezpieczeństwa pieszego”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowanie kierujących wobec pieszych oraz prawidłowe poruszanie się pieszych na oznakowanych przejściach. Za poruszanie się niezgodnie z przepisami nakładano mandaty. Policjanci zapewniają, że nie będzie pobłażania dla pieszych i kierowców za łamanie przez nich przepisów prawa i stwarzanie zagrożenia na drodze.

Mundurowi ujawnili 29 wykroczeń drogowych. Nałożyli 27 mandatów karnych. Na pieszych za przechodzenie w miejscu niedozwolonym – 10 osób. Na kierowców za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu oraz inne wykroczenia – 17 osób. Wobec dwóch kierowców zastosowano pouczenie.

Areszt za wtargnięcie z nożem do ośrodka pomocy rodzinie

39-letni mieszkaniec Bytomia trafił na trzy miesiące do aresztu za wtargnięcie z nożem do siedziby ośrodka pomocy rodzinie. Sprawca został zatrzymany przez policjantów z komisariatu II. Wczoraj usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych, znieważenia funkcjonariusza publicznego oraz uporczywego nękania. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara 3 lat więzienia.

W poniedziałek policjanci otrzymali zgłoszenie, że do placówki Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy ulicy Powstańców Warszawskich, wtargnął młody mężczyzna z nożem. Grożąc pracownicy, zażądał od niej pieniędzy. W związku z tym, że ich nie otrzymał, po kilku minutach wybiegł z budynku. Śledczy bardzo szybko ustalili tożsamość bandyty. Już pół godziny po zdarzeniu zatrzymali 39-latka i przewieźli go do komisariatu. Mężczyzna spędził noc w areszcie. Wczoraj usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych oraz znieważenia funkcjonariusza publicznego. Ponadto policjanci ustalili, że bytomianin uporczywie nękał pracownicę sklepu w centrum miasta. Decyzją sądu sprawca trafił do aresztu na trzy miesiące. Grozi mu kara 3 lat więzienia.

Poszukiwany włamywacz w rękach policjantów

Kryminalni z komisariatu przy ul. Rostka zatrzymali 23-latka, podejrzanego o dokonanie włamań do samochodu i rowerowni. Łupem sprawcy padły płyty grzewcze oraz jednoślad. Mężczyzna trafił już za kraty, ponieważ był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Za popełnione przestępstwa grozi mu kolejnych 10 lat więzienia.

Pod koniec maja policjanci zostali poinformowani o włamaniu do osobowego fiata przy ulicy Katowickiej. Łupem sprawcy padły dwie płyty grzewcze, które znajdowały się wewnątrz pojazdu. Śledczy natychmiast przystąpili do poszukiwania złodzieja. W zeszłą niedzielę w nocy zatrzymali 23-latka podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa. Stróże prawa ustalili, że mężczyzna tydzień temu włamał się również do pomieszczenia przy ulicy Chorzowskiej, z którego ukradł rower. Bytomianin usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Mężczyzna trafił do więzienia, ponieważ był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Za kradzież z włamaniem grozi mu kolejnych 10 lat za kratkami.

fot. KMP Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Policja

Dwie krwawe zbrodnie w Bytomiu. Nie żyje kobieta i mężczyzna

Jazda samochodem

Policjant z Bytomia zatrzymał pijanego kierowcę

Pożar budynku przy ul. Frenzla, Bytom

Pożar budynku przy ul. Frenzla. Gasi go 6 zastępów

Byt dachowanie witczaka

Dachowanie samochodu na ul. Witczaka. Zderzył...

Byt pozar witczaka

Kolejny pożar budynku przy ulicy Witczaka

Byt 39 643209

Kronika Policyjna: 25 stycznia [przegląd]