Bytomianka wicemistrzynią świata!

Magdalena Stefanowicz była o włos od tytułu młodzieżowej mistrzyni świata w biegu na 100 metrów. Wynik rozstrzygnął dopiero zapis fotokomórki! Młoda bytomska sprinterka zdobyła pierwszy medal dla Polski na tegorocznych mistrzostwach świata U-18 w Nairobi.

Byt magdalena stefanowicz bytom

Od środy w stolicy Kenii trwają Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych w Lekkoatletyce. Zawodniczka MKS-MOSM Bytom już pierwszego dnia w eliminacjach zaprezentowała świetną formę uzyskując trzeci wynik. Dzień później w półfinale biegu na 100 m poprawiła swój rekord życiowy do poziomu 11.69 sek.

W finale wyśrubowała go jeszcze bardziej! Wraz z turczynką Mizgin Ay uzyskały jednakowy czas (11.62 sek.) i zostawiły za sobą reprezentantki Jamajki, Brazylii, Słowenii, Republiki Południowej Afryki i Dominikany. Odpowiedź która z nich była lepsza dała dopiero analiza zapisu fotokomórki. Turczynka okazała się być o ułamki sekundy szybsza, jednak Magdalena Stefanowicz wykazała się lepszą reakcją startową.

Drugie miejsce to i tak ogromny sukces. Srebro bytomianki to pierwszy medal tych mistrzostw zdobyty dla Polski. W czwartek nikomu z reprezentantów naszego kraju oprócz Magdaleny Stefanowicz nie udało się stanąć na podium.

To jednak nie ostatnie słowo wychowanki trenera Krzysztofa Kotuły na tych mistrzostwach. Dziś Magdalena Stefanowicz wystartowała w biegu na 200 metrów i uzyskała 4. wynik eliminacji: 24.33 sek. (zaledwie 0.02 gorzej od życiówki!). Jutro po południu zobaczymy ją w półfinałach. Trzymamy kciuki, aby przywiozła do Bytomia kolejny medal!

fot. Magdalena Stefanowicz / Facebook.com

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Nadzieja Bytom 5

Zapomniana dzielnica Bytomia ma Nadzieję. Niezła jest

Szombierki bytom iv liga

Lider potwierdził swoje aspiracje. Szombierki walczyły

D4 N6649 kopia

Polonia Bytom mistrzem sezonu zasadniczego MHL

Szombierki skończyły jesień na 10. miejscu

Szombierki na koniec jesieni wygrały trochę spokoju

Mistrzostwa slaska w akrobatyce artystycznej 28

Mistrzowskie gimnastyczki wystąpiły w Bytomiu

Byt mur szombierki mecz

Rozebrano mur przy Zabrzańskiej. To była...

Byt 3

Polonia Bytom może spać spokojnie. Jest...