Parki rozrywki przyjadą do Bytomia

Wizyta na legendarnym Dzikim Zachodzie? A może najstarsze polskie wesołe miasteczko w nowej odsłonie? Lipiec w Atrium Plejada to miesiąc niezwykłych wydarzeń dla najmłodszych. Nie zabraknie egzotycznych historii, ciekawostek, gier, zabaw i konkursów. Już w najbliższy weekend, 22-23 lipca, bytomskie centrum odwiedzi „Miasteczko Westernowe Twinpigs”. Tydzień później w Plejadzie pojawią się atrakcje będące częścią lunaparku „Legendia”.

Byt twinpigs

Dzieci w całym kraju cieszą się zasłużonym, wakacyjnym odpoczynkiem. Nie dotyczy on jednak Atrium Plejada – w bytomskim centrum wciąż wiele się dzieje. Lipiec obfituje w atrakcje przede wszystkim dla najmłodszych gości. Pierwszym ważnym wydarzeniem był Ogólnopolski Festiwal Baniek Mydlanych, który odbył się 8 lipca. A to zaledwie wstęp do kolejnych rozrywek, które czekają małych mieszkańców Bytomia i okolic już niebawem!

W weekend 22-23 lipca w Atrium Plejada zagości… prawdziwy amerykański Dziki Zachód. Bytomskie centrum odwiedzi „Miasteczko Westernowe Twinpigs”, a uczestnicy wydarzenia poczują się, jak w westernie. Będzie można nauczyć się trudnej sztuki posługiwania się lassem, które stanowiło atrybut każdego kowboja. Służyło im nie tylko w wypełnianiu rutynowych obowiązków, takich jak wypasanie bydła, ale mogło być również groźną bronią. Dzieci usłyszą opowieści o codziennym życiu mieszkańców Dzikiego Zachodu oraz odwiedzą prawdziwe indiańskie namioty - tzw. wigwamy. Będzie można również otrzymać pamiątkowe zdjęcie na tle unikalnych, westernowych wizualizacji.

Do Atrium Plejada zawitają też atrakcje z najstarszego polskiego wesołego miasteczka - „Legendii”. Jest ona położona na terenie Parku Śląskiego, na granicy Chorzowa i Katowic, a jej historia sięga roku 1960. Rekord frekwencji padł już kilka lat po otwarciu, w 1966 roku, kiedy to w lunaparku bawiło się naraz 80 tysięcy osób. „Legendia” na przestrzeni lat przeszła sporo zmian. Obecnie jest to lunapark z wydzielonymi strefami tematycznymi, który oferuje rozrywkę na europejskim poziomie. Od 1 lipca działa tam pierwszy w Polsce rollercoaster z podwójną pętlą, o wysokości 21 metrów, a w planach są już kolejne inwestycje. Dobra zabawa jest ważna, jednak równie istotny jest też aspekt edukacyjny - w wesołym miasteczku nie brakuje baśni i opowiadań, które są częścią śląskiego dziedzictwa kulturowego. O tym wszystkim przekonać się będą mogli młodzi mieszkańcy Bytomia, którzy odwiedzą Atrium Plejada w weekend, 29-30 lipca. Inscenizacja śląskiej legendy o Lechu i Skarbniku, nauka układu tanecznego do hymnu „Legendii” czy artystyczny konkurs, w którym będzie można wygrać bilety do lunaparku - to tylko niektóre z zaplanowanych atrakcji.

- Lipiec to dla dzieci miesiąc odpoczynku od szkolnych obowiązków. Pragniemy udowodnić, że ten czas można spędzić w sposób aktywny i kreatywny, a centrum handlowe może być nie tylko miejscem zakupów, ale również przyjazną przestrzenią do spędzania czasu wolnego - także dla najmłodszych gości. Klimaty rodem z Dzikiego Zachodu sprawią, że dzieci będą mogły wcielić się w rolę kowbojów i Indian, natomiast dzięki atrakcjom „Legendii” dowiedzą się, na czym polega prawdziwa zabawa w parku rozrywki - mówi Joanna Plata, dyrektor Atrium Plejada.

Atrakcje w ramach „Miasteczka Westernowego Twinpigs” potrwają przez cały weekend, 22-23 lipca w godzinach 10:00 – 18:00, a Śląskie Wesołe Miasteczko „Legendia” odwiedzi centrum w dniach 29-30 lipca w godzinach 12:00 – 15:00. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Atrium Plejada.

fot. Twinpigs

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon