IV liga: w Szombierkach pierwsze mecze i transfery

Na stadionie przy ulicy Modrzewskiego trwają już przygotowania do nowego sezonu. Klub pozyskał pierwszych zawodników, ale to nie koniec transferów. Trener wciąż przygląda się piłkarzom testowanym w grach sparingowych.

"Zielonym" różnie układało się w poprzednim sezonie, ale ostatecznie IV liga okazała się nie taka straszna, jak zapowiadano. Drużyna Radosława Osadnika zakończyła rozgrywki na trzecim miejscu i do drugiego Ruchu Radzionków straciła dwa punkty. Na awans do III ligi nie było jednak większych szans, bo poza zasięgiem był Gwarek Tarnowskie Góry, który najpierw wygrał pierwszą grupę, a potem po barażu awansował do wyższej klasy.

Bytomianom ubył zatem jeden poważny konkurent w walce o pierwsze miejsce. Pojawia się zatem szansa, aby powalczyć o powrót do III ligi. Wiele zależy od tego, jak będzie wyglądać kadra przed nowym sezonem.

Szombierki rozpoczęły przygotowania do nowych rozgrywek 11 lipca. Na zajęciach pojawiło się wiele nowych twarzy, a klub już potwierdził pierwsze transfery. Jesienią kibice zobaczą w akcji nowego bramkarza, którym został Adrian Odyjewski. 19-latek przyszedł z GKS-u Tychy, z którego wiosną był wypożyczony do drużyny ZET Tychy.

Z Rozwoju Katowice udało się pozyskać doświadczonego, bo 31-letniego, obrońcę Damiana Mielnika. To może być bardzo duże wzmocnienie, bo zawodnik ten w minionym sezonie rozegrał aż 30 meczów w II lidze i strzelił jednego gola.

"Zieloni" ponadto sprowadzili dwóch piłkarzy, którzy kibicom są dobrze znani. Pierwszy to Mateusz Majsner. 25-letni napastnik poprzedni sezon spędził w Pniówku Pawłowice Śląskie, do którego przeszedł z Szombierek. Majsner w III lidze rozegrał 30 spotkań i strzelił sześć bramek.

Trzecim i jak na razie ostatnim potwierdzonym transferem jest powrót Tomasza Rybaka. 24-latek także opuścił bytomski klub przed poprzednim sezonem. Pomocnik trafił do IV-ligowego MKS-u Myszków, w którym był podstawowym zawodnikiem.

Na pewno na tym nie koniec letnich transferów. Szombierki w meczach kontrolnych testują kolejnych zawodników. Do tej pory klub z Bytomia rozegrał trzy sparingi. Pierwszy zakończył się remisem 2:2 z Unią Dąbrowa Górnicza. W kolejnym "Zieloni" pokonali KS Panki 3:0, a w ostatnim teście Sarmacja Będzin zwyciężyła 1:0.

IV liga wystartuje 12 sierpnia. Szombierki będą walczyć w grupie pierwszej, a na początek jadą na mecz z Polonią Łaziska Górne. Tydzień później do Bytomia przyjedzie rezerwa Rakowa Częstochowa.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Polonia sprawdzała się w Niemczech

Byt plakatbiegu

Pobiegaj z policjantami

Byt szombierki bytom

Piłka nożna: Bytom nie chce Szombierek?

Koszykarze Polonii Bytom odnieśli trzecie...

Sprintem przez boiska: Polonia gromi, wygrali...

Bytomski5 cross2014

Bytomski Cross Wiosenny

Czasy się zmieniają. Golfowe mistrzostwa w Bytomiu