Srebro Beaty Pacut w Pucharze Świata

Judoczka Czarnych Bytom pokazała się z bardzo dobrej strony podczas zawodów Pucharu Świata w Mińsku. Drugie miejsce Beaty Pacut napawa optymizmem przed nadchodzącymi mistrzostwami świata.

Byt beata pacut minsk2017

Beata Pacut obecnie jest jedną z największych gwiazd bytomskiego klubu judo GKS Czarni Bytom. To ona najczęściej przywozi medale z zawodów rangi międzynarodowej. W miniony weekend do kolekcji dołożyła kolejny krążek.

Reprezentantka Czarnych startowała w Pucharze Świata, który odbywał się w Mińsku. Białoruska hala od początku sprzyjała Pacut. Polska judoczka w drodze do finału pokonała trzy zawodniczki - Annę Wagner (przez wazaari, ippon), Larissę Groenwold (ippon) oraz Albinę Amangeldijewą (wazaari).

W finale nasza judoczka trafiła na Marhinde Verkerk z Holandii. Niestety, tym razem to rywalka była górą i zwyciężyła przez ippon. Pacut pozostało zatem wrócić do Bytomia ze srebrnym medalem, co i tak jest wielkim sukcesem.

Zawody w Mińsku były ostatnią próbą przed nadchodzącymi mistrzostwami świata, które od 28 sierpnia będą odbywać się w Budapeszcie.

Warto dodać, że w Pradze zawodnicy Czarnych Bytom rywalizowali w juniorskim Pucharze Świata. Paweł Drzymał (kategoria -81 kg) zajął piąte miejsce, a Paulina Dziopa (kategoria -78 kg) siódme. Natomiast Patryk Łoziak, Kacper Kaczor, Patryk Walczyk i Dari Tyamnn nie przeszli eliminacji.

fot. Beata Pacut - Facebook

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kamil rakoczy polonia bytom

Kamil Rakoczy już nie jest bezrobotny

Hokej polonia bytom mhl

Wiadomo, w której lidze zagrają hokeiści Polonii

Rolkowiska w bytomiu

Bytom nie miał żadnego rolkowiska. Teraz ma już DWA!

B4c4c0f04ca00bdd5a871e2d0060b71f

Jaki jest hokejowy początek roku dla Polonii Bytom?

DSC 2870 scaled

Polonia Bytom ma nową "strzelbę". Liczby ma obiecujące

D4 N9082 kopia

Hokeiści przerastają swoją ligę. Imponująca seria Polonii

Byt roman badura tdp amatorow

Sukces bytomianina na Tour de Pologne. Dojechał...