DZIŚ Tour de Pologne w Bytomiu!

Za kilka godzin przez Bytom przejadą najlepsi kolarze na świecie. W naszym mieście będzie zlokalizowana Premia Specjalna drugiego etapu tegorocznej edycji zawodów. Już od 10:00 na pl. Sobieskiego zaczną się pierwsze atrakcje związane z TdP.

Zawodnicy przejadą dziś dystans o długości 142 kilometrów. O 13:25 wystartują z Tarnowskich Gór, a następnie przejadą przez Nowe Chechło, Świerklaniec, Wojkowice, Bobrowniki i Piekary Śląskie. O 14:45 wjadą do Bytomia na ul. Dworskiej, by później przejechać ulicami Powstańców Śląskich i Witczaka, którymi dotrą do centrum miasta. Dalej skierują się na ul. Piłsudskiego, którą dojadą do placu Sobieskiego, gdzie, jak przed rokiem, będzie znajdować się meta premii specjalnej. Stąd ruszą ul. Kwietniewskiego, Wrocławską, Kolejową, pl. Wolskiego i przejadą pod wiaduktem kolejowym w kierunku Łagiewnik. W końcu peleton wyjedzie z Bytomia ulicą Tulipanów i dalej przez Chorzów i Siemianowice Śląskie pojedzie do Katowic.

djembed

Bytom z okazji kolarskiego święta przygotował specjalne atrakcje dla kibiców zebranych na placu Sobieskiego. - Przygotowaliśmy sześć stref dla kibiców, zaś dla dzieci oprócz szeregu atrakcji, wiele konkursów, w tym Mini Tour de Bytom - zapowiedział wiceprezydent Robert Dederko na prezentacji w Katowicach.

W Strefie Dwóch Kółek będą odbywać się treningi rowerowe, jazda żółwia i slalom rowerowy, w Strefie Mundurowej będzie można zobaczyć wóz bojowy Straży Pożarnej, sprzęt Policji i Straży Miejskiej, pojazd operacyjno-konwojowy z Aresztu Śledczego oraz pokazy pierwszej pomocy, w Strefie Kibica będą prowadzone konkursy plastyczne, malowanie twarzy i tworzenie dekoracji kwiatowych, w Strefie Sportu gry i zabawy oraz konkurencje sportowe, w Strefie Zabawy będą czekać dmuchańce, kule wodne i bańki mydlane, a w Strefie Smaku małe co nieco na ząb. O 12:00 rozpocznie się Mini Tour de Bytom, czyli wyścigi rowerowe dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat na rowerach 2-, 3- i 4-kołowych, w tym także biegowych. Zapisy będą prowadzone w Strefie Kibica na pl. Sobieskiego od 10:00.

Aby zapewnić bezpieczeństwo dzisiejszego przejazdu część dróg zostanie tymczasowo zamknięta, a niektóre linie komunikacji miejskiej będą kursować inaczej, niż zwykle. Już od 12:45 następujące ulice zostaną całkowicie wyłączone z ruchu: al. Jana Nowaka Jeziorańskiego, ul. Dworska, ul. Powstańców Śląskich, ul. Sandomierska, ul. Witczaka, ul. Matejki, ul. Piłsudskiego, ul. Kwietniewskiego, ul. Wrocławska, ul. Kolejowa, pl. Wolskiego, ul. Łagiewnicka, ul. Świętochłowicka, ul. Św. Piotra, ul. Tulipanów. Drogi na powrót zostaną otwarte o 15:15. W tym czasie ulegnie zmianie organizacja ruchu linii autobusowych obsługujących powyższe ulice. Tramwaje linii nr 5, 7, 9, 30 zostaną wstrzymane od 12:00 do 16:00, natomiast tramwaje nr 6, 19, 38 i 49 powinny kursować bez zakłóceń.

tdp2017e2 1 m

Odcinek ul. Piłsudskiego, na którym znajduje się przystanek autobusowy "Bytom Plac Sobieskiego" zostanie wyłączony z użytkowania dla ruchu pojazdów już od godziny 10:00. Linie autobusowe 42, 85, 91, 114, 148, 185, 192, 227, 608, 820, 830 zostaną skierowane na trasę objazdu ulicami Piłsudskiego – Korfantego – Smolenia – Chrobrego z przystankiem tymczasowym na ul. Smolenia. Całkowite otwarcie tego odcinka dla ruchu kołowego planowane jest na godzinę 17:30.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski5 9c95723527f19381720e9ac85219f284

Polonia mistrzem Polski! W hokeju na rolkach

Bytomski5 carbo 19

Tenisiści stołowi nie dali rady. Finał play-off...

Tenisiści przegrali

Bytomski4 Mistrzostwa Slaska Baner

W weekend Mistrzostwa Śląska w Judo

Bytomski4 1384767772

Amatorskie mistrzostwa Bytomia w pływaniu za nami

Polonia Bytom – Comarch Cracovia 2:4

Bytomski2 zarzad klubu1

Są zapewnienia że pieniądze dla „zielonych”...