Bytomski kabaret nagrał parodię Despacito

Przebój portorykańskiego duetu Luisa Fonsiego i rapera Daddy'ego Yankee "Despacito" w ciągu ostatnich miesięcy stał się globalnym fenomenem. Piosenka jest tak popularna, że doczekała się niezliczonej ilości najróżniejszych parodii. Do tego szaleństwa przyłączył się bytomski kabaret, który jednak nie sparodiował oryginału, lecz... inne parodie.

Byt dajcie spokoj amelijush

39-letni Luis Fonsi ma na swoim koncie 12 albumów, ale wielką, międzynarodową sławę przyniosło mu dopiero wydanie wraz z Daddy'm Yankee utworu "Despacito" na początku tego roku. Teledysk z udziałem Miss Universe Zuleyki Rivery w ciągu zaledwie jednej doby od premiery uzyskał aż 5,14 mln wyświetleń w serwisie Vevo, a już w kwietniu przekroczył wynik 1 mld wyświetleń na YouTube. Obecnie znajduje się na drugim miejscu na liście najpopularniejszych filmów na YT i najprawdopodobniej kwestią dni jest zrzucenie przez "Despacito" piosenki "See You Again" Wiza Khalify i Charliego Putha ze szczytu.

Kawałek dwójki portorykańczyków zdobył pierwsze miejsca na listach przebojów m.in. w: Australii, Francji, Hiszpanii, Kanadzie, Niemczech, Polsce, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. O jego gigantycznej popularności może świadczyć fakt, iż jego parodie same stają się przebojami. "Wieśka Tico" obejrzano aż 14,2 mln razy na YouTube, "Nie tak szybko" 4,8 mln razy, a "Srespacito" 1,2 mln.

Swoją wersję zdecydował się stworzyć również bytomski kabaret Amelijush. Dwójka jego członków - Rafał Wojciechowski i Marcin Golec - nagrali parodię wyśmiewającą całe zamieszanie jakie panuje wokół "Despacito". "Dajcie spokój" naigrywa się zarówno z youtuberów, jak i stacji radiowych puszczających w kółko tę piosenkę. Autorzy w swoim tekście sięgnęli nawet po legendy Zenona Martyniuka i Chucka Norrisa. Sami posłuchajcie:

djembed

Wersja kabaretu Amelijush nie jest tak popularna, jak inne parodie, jednak tylko cztery dni zajęło jej uzyskanie niemal 23 tys. wyświetleń na YouTube. W ten sposób stała się najczęściej oglądanym filmem bytomskiego zespołu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt audience 868074 1280

Kaj się bawić 28 lutego – 1 marca?

Byt roman badura wosp

Bytomski finał WOŚP po raz pierwszy zobaczymy w...

Byt live concert 388160 1280

Kaj się bawić 6 grudnia – 8 grudnia

Byt biblioteka bytom spotkania autorskie

Pisarka Olga Rudnicka przyjedzie do Bytomia....

Byt konferencja prasowa bytom film festival

Laureaci Oscara przyjadą na Bytom Film...

Byt foodtrucki bytom rynek

Festiwal foodtrucków zawita do Bytomia

Byt flash mob pwst bytom rynek 061

Wydział otwiera drzwi