Pobiegnij w Półmaratonie Bytomskim! Możesz wygrać samochód

17 września odbędzie się już dziewiąta edycja Półmaratonu Bytomskiego. Dla mieszkańców to świetna okazja, aby sprawdzić się na tle innych biegaczy. Organizatorzy zadbali także o atrakcyjne nagrody i upominki dla uczestników.

Byt polmaraton medal

Bieganie stało się modne i codziennie w różnych zakątkach miasta możemy natrafić na ludzi, którzy wolny czas spędzają aktywnie w terenie. Jedni robią to, by zrzucić zbędne kilogramy, inni chcą poprawić wydolność fizyczną, a inni trenują, aby potem móc sprawdzić się na tle innych biegaczy.

W Bytomiu od kilku lat jest ku temu okazja podczas Półmaratonu Bytomskiego. W tym roku odbędzie się jego dziewiąta edycja. 17 września o godzinie 11 z parkingu przy CH Atrium Plejada wystartują zawodnicy, którzy będą mieli do pokonania dystans 21,097 km.

Uczestnicy będą biec przez dzielnicę Miechowice. Przebieg trasy można już teraz zobaczyć w filmie, który przygotowali organizatorzy.

W Półmaratonie Bytomskim może wystartować każdy. Najpierw jednak trzeba się zgłosić. Można to zrobić poprzez stronę internetową www.bytomskipolmaraton.pl. Do końca lipca opłata startowa wynosiła 60 zł. Do końca sierpnia jest wyższa o 20 zł. Do 10 września chętni będą musieli zapłacić 100 zł, a ci, którzy na start zdecydują się w dniu zawodów, zapłacą 120 zł.

Największe emocje wzbudza rywalizacja w półmaratonie, ale dla tych, którzy nie czują się na siłach, by pokonać taką trasę, jest także bieg na dystansie 5 km. To nie wszystko, bo będzie też rywalizacja w nordic walking. Ponadto odbędą biegi dla dzieci, a także turniej piłki nożnej Miechowice Cup 2017.

Wracając do półmaratonu. Wystartować w nim mogą osoby pełnoletnie, a także młodzież, która ukończyła 16 rok życia i otrzyma zgodę opiekuna na start. Organizator ze swojej strony zapewnia dla uczestników m.in. koszulki, medale, napoje, opiekę medyczną oraz bon na posiłek po biegu.

To jednak nie wszystko, bo można także wygrać samochód. Dacia Sandero zostanie rozlosowana pośród uczestników, którzy ukończą Półmaraton Bytomski. Ponadto dla najlepszych biegaczy w różnych kategoriach będą nagrody finansowe - od 1200 do 100 złotych.

Na początku sierpnia organizatorzy poinformowali, że zgłosiło się już tysiąc osób. Zapowiada się świetna impreza, w której warto wystartować, aby sprawdzić własne możliwości.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt pb

Drużyna zaprezentowana, ale na mecz trzeba...

Byt pilka murawa

Polonia w tym sezonie już nie zagra. III liga...

Byt a78794f1bdd8b2ecf8cb6e485934052c XL

Piłka nożna: w kwietniu turniej śląskich...

Byt ice hockey 4285440 1280

Hokej: pokonali lidera i gonią czołówkę....

Byt pb

Najstarsze Derby Śląska. Polonia Bytom zagra o...

Byt pilka choragiewka

Piłka nożna: wszyscy już walczą o ligowe punkty

Byt pilki bramka polonia

Piłka nożna: Polonia o jedno zwycięstwo od...