Sprintem przez boiska: Bytomski Sport, Tempo i Nadzieja w gazie!

Bytomski sport wygrał drugi mecz z rzędu, Tempo Stolarzowice jest liderem A-klasy, a Nadzieja Bytom ma komplet zwycięstw. Nie wszędzie jednak jest tak wesoło, bo niektórym naszym drużynom nie powiodło się w miniony weekend.

Ze zmiennym szczęściem wiodło się bytomskim IV-ligowcom. Szombierki Bytom, które zaczęły sezon od dwóch zwycięstw, w trzeciej kolejce zostały boleśnie skarcone. RKS Grodziec po pierwszej połowie prowadził 2:0, a po zmianie stron jeszcze dołożył jeszcze jedną bramkę. Bohaterem spotkania był Kamil Zalewski, który dla klubu z Będzina strzelił hat-tricka.

Inne nastroje panują przy Olimpijskiej. Bytomski Sport po porażce w pierwszej kolejce wydaje się wracać na właściwe tory. Drużyna Jacka Trzeciaka wygrała drugi raz z rzędu, a tym razem 1:0 na własnym stadionie z Drzewiarzem Jasienica. Zwycięskiego gola strzelił w 73. minucie Michał Chrabąszcz, dzięki czemu bytomianie awansowali na piąte miejsce.

Źle się dzieje w Silesii Miechowice, która znowu wysoko przegrała. Tym razem pogromcą okazała się Unia Dąbrowa Górnicza, która w pierwszej połowie zdobyła cztery bramki, a spotkanie ostatecznie zwyciężyła 5:0. Nasz jedyny przedstawiciel w lidze okręgowej spadł na jedenaste miejsce.

W A-klasie mamy więcej powodów do dumy, bo po dwóch spotkaniach liderem jest Tempo Stolarzowice. Zespół ten pewnie pokonał w derbach Bytomia rezerwę Silesii Miechowice 3:0, a bohaterem był Denis Deptała, który w drugiej odsłonie skompletował klasycznego hat-tricka.

Trzeci w tabeli są Czarni Sucha Góra, którzy po remisie w pierwszej kolejce, dołożyli zwycięstwo. CSG zwyciężyło aż 4:1 z Andaluzją Brzozowice-Kamień. Do siatki trafiali Marek Kowalczyk, Adrian Wypych, Tomasz Prymka oraz Dawid Wypych. Bez zwycięstwa natomiast jest beniaminek Rozbark Bytom, który uległ Iskrze Lasowice 0:1.

Na koniec klasa B, gdzie bardzo dobrze poczyna sobie Nadzieja Bytom. Klub z Karbia po horrorze pokonał Przyszłość Nowe Chechło. Rywale prowadzili 1:0 do 89. minuty, ale do remisu doprowadził Jakub Jeżycki, a w doliczonym czasie gry o zwycięstwie przesądził Mateusz Duszyński.

Bez punktu i na końcu tabeli jest Rodło Górniki, które tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego straciło gola na miarę porażki. Zgoda Repty Śląskie po pierwszej połowie prowadziła 1:0, ale po zmianie stron wyrównał Mateusz Haraziński. Goście jednak w trzeciej minucie doliczonego czasu gry stracili gola na 1:2.

W ubiegły wtorek Silesia Miechowice rozegrała zaległy mecz I rundy Pucharu Polski i pokonała 3:2 Silesię Piekary Śląskie (gole dla bytomian strzelili Rafał Lewandowski, Wojciech Jankowski i Marek Suker). Znamy już pary II rundy. Z naszych drużyn Silesia II Miechowice zagra z Szombierkami, a Bytomski Sport z Orłem Nakło Śląskie. Z kolei pierwszy zespół Silesii ma wolny los.

Zapraszamy kibiców na bytomskie stadiony, a poniżej prezentujemy harmonogram meczów naszych drużyn.