9. edycja Bytomskiego Półmaratonu w tę niedzielę

Bytomski Półmaraton na stałe wszedł do kalendarza największych imprez sportowych w regionie. W tym roku odbędzie się już 9. edycja zawodów, i jednocześnie trzecia edycja organizowana w C.H. Atrium Plejada. Na zwycięzcę czeka unikalna nagroda - samochód Dacia Sandero! Początek zmagań już w najbliższą niedzielę, 17 września, pod bytomskim centrum.

Byt bytomski polmaraton

Pierwsza edycja Bytomskiego Półmaratonu miała miejsce w 2009 roku. Zawody cieszą się dużą popularnością - co roku biorą w nich udział biegacze z Polski i zagranicy. W ostatniej edycji uczestniczyło ponad 1300 osób. W tym roku entuzjaści biegania będą mogli spróbować swoich sił na jednym z trzech dystansów: 21 097 metrów, 10 500 metrów lub na zupełnie nowym dystansie, dostępnym dopiero od tegorocznej edycji - 5000 metrów.

Zmagania rozpoczną się pod Atrium Plejada. Tam też znajdzie się meta oraz parking dla zawodników i kibiców. Już od 13 września wewnątrz Centrum powstanie Biuro zawodów, w którym uczestnicy będą mogli odbierać pakiety startowe z prezentami od sponsorów biegu. Nagroda główna to stylowa Dacia Sandero, dysponująca atrakcyjnym designem i nowoczesnym wyposażeniem. Ponadto do wygrania będą także bony o wartości 1000 zł do marketu budowlanego Castorama, wkrętarki firmy Bosh, kosze prezentowe Carrefour oraz inne upominki.

- Harmonijna współpraca z lokalną społecznością i działanie na jej rzecz, to jeden z fundamentów funkcjonowania naszego centrum. Dlatego już po raz trzeci wraz z Towarzystwem Tenisa Stołowego, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Bytomiu oraz z Miastem Bytom organizujemy w Centrum Bytomski Półmaraton - to nie tylko prawdziwe święto dla wszystkich biegaczy, ale również największe sportowe wydarzenie w mieście. Co roku przyciąga zarówno sportowców-amatorów, jak i wiernie wspierających ich kibiców. W tym roku dodatkowo z okazji półmaratonu zapewniamy profesjonalną opiekę nad dziećmi biegaczy oraz Klientów Centrum. Opiekę zorganizuje Przedszkole Wesoła Rodzinka w godzinach od 9.00 do 15.00 w pokoju zabaw dla dzieci w C.H. Atrium Plejada - mówi Joanna Plata, dyrektor Atrium Plejada.

Półmaraton objęty jest honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego. Zawody potrwają od 11:00 do 14:00. Regulamin, dokładną trasę biegu oraz wszystkie szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.atrium-plejada.pl.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bure Misie przed Biegiem

Święci Mikołajowie pobiegną przez Bytom

Mistrzostwa Bytomia w Narciarstwie Alpejskim

Poznaliśmy najlepszych narciarzy w Bytomiu

Silesia miechowice

Silesia Miechowice na podium i z lekkim niedosytem

Image00011

Bobry Bytom kontra Polonia Bytom. Co to był za mecz!

Budowa boiska polonii 01

Budowa nowego boiska Polonii przyśpieszy

Polonia bytom gwarek tarnowskie gory 3 liga pilka nozna

W Polonii jeszcze tli się nadzieja. Piłkarze pokazali moc

Jakub Kamiński Szombierki Bytom

Jakub Kamiński. Z Szombierek Bytom do Bundesligi