W Szombierkach rajdowcy znowu będą się ścigać

Na terenie stadionu miejskiego przy ulicy Frycza-Modrzewskiego odbędzie się trzecia runda Szombierki Rally Cup 2017. W zawodach weźmie udział 70 kierowców.

Bytom może pochwalić się wieloma imprezami, które wpisują się w tradycję naszego miasta. Jedną z nich powoli stają wyścigi rajdowe, które od kilku lat odbywają się w Szombierkach na terenie tamtejszego stadionu miejskiego przy ulicy Frycza-Modrzewskiego.

W tym roku odbyły się już dwie rundy, które zorganizowano w marcu oraz czerwcu. Teraz czas na przedostatnią rywalizację w tym roku. Trzecia runda odbędzie się w niedzielę 17 września od godziny 11.

Każdy kierowca będzie musiał cztery raz pokonać dystans 2,2 km. W akcji zobaczymy przeróżne samochody, bo w tych zawodach nie trzeba mieć specjalistycznego auta rajdowego, aby wystartować. Dlatego ścigać będą się zarówno Fiat 126p, Cinquecento, Volkswagen Golf, jak i Subaru Impreza, czy Honda Civic.

Po dwóch rundach Szombierki Rally Cup 2017 w klasyfikacji generalnej prowadzi Krzysztof Szturc, którego pilotem jest Rafał Kurpios. Za nimi są Mariusz Blacha z Radosławem Gruszeckim oraz Jakub Sikora z Rafałem Orlikiem.

W tym roku odbędzie się jeszcze jedna runda, która zaplanowana jest na 26 listopada.

fot. Facebook/Szombierki Rally Cup

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon