Półnagi protest Kałamagi [FOTO/VIDEO]

Nieoczekiwanie podczas pokazu mody Bytomski Sznyt na wybiegu wśród modelek pojawił się Mariusz Kałamaga. Znany kabareciarz pokazał publiczności gołą pierś z wymalowanym na niej manifestem: BYTOM TO NIE HASIOK.

Wczorajszy pokaz mody na ul. Rycerskiej był częścią projektu Bytomski Sznyt realizowanego przez stowarzyszenie Piękna Strona Miasta. Gościem specjalnym był Tomasz Ossoliński, słynny projektant, który swoją wielką karierę rozpoczął w Zakładach Odzieżowych Bytom. Na wybiegu modelki zaprezentowały stroje stworzone przez uczennice ZSAEiO, uczestników warsztatów krawieckich organizowanych przez PSM oraz pracowni krawieckich Vintage i Piegatex, Malinova Atelier.

Mimo lekkiej mżawki pokaz na Rycerskiej obserwował tłum ludzi. W pewnym momencie pomiędzy modelkami pojawił się Mariusz Kałamaga z granatowym płaszczem zarzuconym na gołe plecy. Pewnym krokiem wszedł na wybieg i rozchylając poły zaprezentował wszystkim zebranym - w tym szczególnie wiceprezydent Bożenie Mientus siedzącej nieopodal Tomasza Ossolińskiego - napis "BYTOM TO NIE HASIOK" wymalowany na swojej piersi. Publiczność spontanicznie zareagowała na jego występ i do momentu, gdy zszedł z wybiegu żywiołowo klaskała.

djembed

Mariusz Kałamaga w ten sposób zaprotestował przeciwko składowaniu w Bytomiu niebezpiecznych odpadów. Kilka dni wcześniej po emisji reportaży telewizji TVP i TVN na ten temat bytomski kabareciarz ostro skomentował całą sytuację na Facebooku. - Nie pozwolę i nie będę patrzył obojętnie jak trują mnie i moich najbliższych. Mam nadzieje, że również kibice Polonii Bytom otworzą oczy jaki wstyd i reklama idzie w Polskę dla naszego-Waszego klubu. Poza tym tu dorastają też Wasze dzieci, rodziny! - napisał na swojej stronie.

fot. Ewa Zielińska / ZELD.pl

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon