W judo jesteśmy najlepsi w Polsce!

Kondycja sportu w Bytomiu pozostawia wiele do życzenia, ale na szczęście mamy swoje perełki, z których możemy być dumni. Jedną z nich jest klub judo. Zawodnicy Czarnych Bytom z mistrzostw Polski przywieźli mnóstwo medali.

Byt judo mistrzowie polski

Tym razem w Opolu odbyły się 61. mistrzostwa Polski w judo. Zjechali się najlepsi zawodnicy z kraju, a więc konkurencja była bardzo wymagająca. Tym bardziej cieszy, że to bytomianie najlepiej brylowali na macie.

Najpierw odbywały się zawody indywidualne. W nich reprezentanci Czarnych zdobyli dwa złota. Kamil Grabowski zwyciężył w kategorii +100 kg, a Sonia Lniany była najlepsza w wadze do 63 kg.

Bytomscy judocy zgarnęli tyle samo srebrnych krążków, a padły one łupem Beaty Pacut (-78 kg) oraz Łukasza Golusa (-66 kg). Do tego należy dodać cztery brązowe medale, a w Opolu zdobyli je Daria Tymann (-78 kg), Paulina Dziopa (-78 kg), Patryk Łoziak (-60 kg) i Kacper Kaczor (-66 kg).

Czarni spośród wszystkich startujących drużyn zdobyli najwięcej medali. Swoją dominację potwierdzili w rywalizacji drużynowej. Zarówno zespół kobiet, jak i mężczyzn zdobyły złote medale. Mistrzynie startowały w składzie: Beata Pacut, Daria Tymann, Paulina Dziopa, Barbara Białas, Wiktoria Marciniak, Sonia Lniany, Marta Wykupil, Anna Borowska, Karolina Pieńkowska.

Mistrzami wśród mężczyzn zostali: Kamil Grabowski, Grzegorz Słabiak, Grzegorz Kłoczko, Hubert Maglewski, Dominik Majowski, Piotr Kuczera, Paweł Drzymał, Sebastian Gwóźdź, Patryk Walczyk, Łukasz Golus, Kacper Kaczor, Patryk Łoziak.